Bílek: Úspěchy v lize ukazují naši sílu. Proč je současná situace v Plzni složitá?

Vedou ligovou tabulku a mohou si užívat také zápasů s věhlasnými soupeři v Lize mistrů. Plzeňská Viktoria zvládla start nového ročníku na výbornou, což sebou nese podle trenéra Michala Bílka také příjemné potíže.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Před reprezentační pauzou se jim podařila výstavní tečka za první částí podzimu. Po vítězství proti pražské Slavii si upevnili pozici v čele tabulky a na sešívané mají náskok již tří bodů. Navíc mají o zápas méně, než soupeř z Edenu. Přesto sebou úspěšné období nese také potíže, které podle trenéra Michala Bílka tkví zejména v regeneraci hráčů a odpočinku. „Sehráli jsme osm duelů, což je obrovská porce,“ uvedl pro klubový web.

Únava se tím pádem vstřebává mnohem lépe, než když ty výsledky nejsou. Máme dostatečně široký kádr, takže pokud jsme cítili, že je potřeba udělat změny, tak jsme je bez problémů udělali,“ doplnil s tím, že nasazení hráči se svých rolí zhostili na výbornou. „I takový nápor by se měl na začátku sezony zvládnout bez větších problémů,“ zdůrazňuje zkušený stratég podle něhož navíc při vysokém tempu nezbývá příliš prostoru na trénincích.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Režim je malinko složitější, když je třetí den zase hned zápas, to stihneme jen regenerační a předzápasový trénink. Čas na odpočinek není takový, jako když se hraje až čtvrtý den,“ míní s tím, že jeden den odpočinku navíc znamená pro mužstvo hodně. Přesto jde podle Bílka o příjemné starosti. „My jsme si ale přáli hrát evropské poháry a počítali jsme s tím, že program bude takhle nahuštěný,“ doplňuje.

Bílek: S velkými zápasy hráči rostou

Západočeši tak podle něj sbírají nové dovednosti zejména v náročných utkáních proti evropským soupeřům. „Bez ohledu na výsledek jsme rádi, že si takhle těžké duely můžeme zahrát, protože hráčům to jednoznačně pomůže. Sebedůvěra v ligových utkáních je potom větší. S velkými zápasy hráči rostou, to je jednoznačné,“ dodává před zápasy s pražskými Bohemians, Bayern Mnichov a Mladou Boleslaví.

Dokáže Viktoria Plzeň vybojovat ve své skupině Ligy mistrů body?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky