Chceme titul, hlásí Bílek před jarem. Jak zhodnotil posily a na čem chce stavět?

Plzeňská Viktoria dokázala i přes náročný pohárový program na podzim udržet první příčku tabulky. Která z posil by měla podle trenéra Michala Bílka pomoci k obhajobě mistrovského titulu?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Vydařený podzim mají za sebou fotbalisté plzeňské Viktorie. Západočeši dokázali udržet první příčku tabulky před pražskou Slavií a Spartou, navíc mají za sebou náročné utkání základní skupiny Ligy mistrů. Trenér Michal Bílek věří, že šance na obhajobu titulu jsou vysoké. „Z týmu cítím velkou sílu a věřím, že kvalitu zase zabojovat o titul máme. Nesmíme ale nic podcenit, abychom toho nelitovali,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Víme o tom, že Slavia i Sparta v zimě posílily a mají stejné ambice jako my. Nicméně z kluků cítím sílu,“ zdůraznil sedmapadesátileté stratég. Plzeňský kádr v zimě rozšířilo zejména známé jméno v podobě reprezentačního útočníka Matěje Vydry. Třicetiletý kanonýr, který na západ Čech přichází po deseti letech v Anglii, se však nejprve musí dostat do formy. „Měl těžké zranění a byl osm měsíců mimo. Nedá se čekat, že bude hrát od první minuty,“ podtrhuje Bílek.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Přesto jsou podle něj kvality bývalého hráče Burnley, Derby či Watfordu nezpochybnitelné. „Na trénincích se jeví výborně. Je silný a rychlý. Skvěle zapadl i do kabiny, dostává se do pohody. Věřím, že nám na jaře hodně pomůže,“ uvedl. Západočeši v zimě získali také další posilu na hrot útoku. Z druholigové Karviné přichází do Plzně na roční hostování s opcí dvacetiletý Rafiu Durosinmi.

Durosinmi? Má předpoklady, ví Bílek

Delší dobu jsme ho sledovali, je to pro nás zajímavý hráč. Má skvělý pohyb, je vybavený rychlostně a má i slušné zakončení. Má velké předpoklady ukázat na jaře kvalitu. Na post hrotového útočníka máme z čeho vybírat a budu volit podle aktuální formy,“ míní Bílek. Viktoria naopak na jaře nebude moci naplno počítat s kanonýrem Janem Klimentem, který stále bojuje se zraněními. „Je to vážné, bude mimo delší dobu,“ nastínil.

Plzeň čeká na startu jarní části soutěže Hradec Králové. V průběhu února se utká s brněnskou Zbrojovkou, Dynamem České Budějovice, Slováckem a Slovanem Liberec.

Získá Plzeň mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články