Bílek před bitvou o miliony: Liga mistrů je náš sen. Jaký bude recept Plzně na Tiraspol?

Plzeňskou Viktorii čeká klíčové utkání letošního ročníku. Svěřenci trenéra Michala Bílka mohou proti Tiraspolu udělat nejen další krok do Ligy mistrů, ale také získat tučnou odměnu.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Více než 200 milionů korun. Takovou částku vyinkasuje v případě postupu do play-off Ligy mistrů přes moldavský Sheriff Tiraspol úřadující český mistr z Plzně. Svěřenci Michala Bílka před týdnem na východě Evropy dokázali zvítězit 2:1, dobrou formu však musí potvrdit také v domácím prostředí. „První utkání nám ukázalo soupeřovu kvalitu, ale pokud splníme to, co si řekneme, tak jsme schopni eliminovat jejich největší sílu,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Bílek.

Hrajeme doma, chceme postoupit a zápas vyhrát,“ doplnil s tím, že Viktoriáni si musí dávat pozor zejména na dobře technicky vybavené individuality tiraspolské ofenzivy. „Vepředu mají hráče, pro které není problém jít jeden na jednoho. Nesmíme jim dát prostor,“ zdůraznil zkušený stratég, který se svým mužstvem již v cestě mezi evropskou smetánku zdolal finské HJK Helsinky.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Recept na další úspěch je podle Bílka jasný. „Musíme k nim rychle přistupovat, nenechat je hrát a držet je co nejdál od naší brány. Jestli chceme pomýšlet na dobrý výsledek a postup, což je náš cíl, tak musíme zopakovat výkon z minulého týdne,“ míní a jedním dechem dodává, že Plzni by mohly pomoci dobře zahrané standardní situace. „Ty by měly být naší zbraní, soustředíme se na ně. Poměrně dobře je zahráváme a je to něco, s čím bychom mohli uspět,“ přiznává.

Bílek: Hráči raději hrají než trénují

Pro Západočechy jde o již druhý anglický týden. V sobotu si v domácí soutěži poradili s Pardubicemi, přesto jim síly nescházejí. „Utkání jdou rychle za sebou, ale jsme za to rádi, přáli jsme si hrát evropské poháry. Na druhou stranu hráči radši hrají, než trénují. Pro klub je zítřejší zápas důležitý a věřím tomu, že se přiblížíme našemu snu hrát Ligu mistrů,“ dodává Bílek. Úvodní výkop je na programu v 19:00 a zápas vysílá přímým přenosem stanice O2 TV Sport.

Postoupí Plzeň přes Tiraspol?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení