Plzeň deklasovala Spartu a kráčí za titulem. Co nyní bude podle Bílka důležité?

Viktoria Plzeň se přibližuje svému historicky šestému mistrovskému titulu. Ve Štruncových sadech zdolala po dominantním výkonu pražskou Spartu, přesto kouč Michal Bílek po utkání varoval před polevením.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzeňská cesta za titulem pokračuje. Viktoriáni v domácím prostředí dokázali zdolat pražskou Spartu, která držela nerozhodný výsledek jen úvodních osm minut. Po rohovém kopu se totiž dokázal prosadit svou sedmnáctou trefou v ročníku Jean-David Beauguel a poslal svůj celek do vedení. Na druhou branku museli fanoušci ve Štruncových sadech čekat jen do 21. minuty, kdy se po přesné ráně k tyči prosadil Milan Havel.

Nevýrazná Sparta mohla po půlhodině hry využít početní výhody, po ostrém faulu byl totiž vyloučen domácí Pavel Bucha. Letenští se však nedokázali dostat do výraznější šance, naopak míč z brány opět musel lovit Milan Heča. Ve 34. minutě po volném kopu propadl míč až k Lukáši Hejdovi, který ranou do šibenice navýšil vedení. Letenští se nakrátko probudili až po změně stran, jejich snažení v početní výhodě však utnula druhá žlutá karta a následné vyloučení Ladislava Krejčího.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzeň tak zvládla zdolat i pražskou Spartu a dvě kola před koncem stále vede tabulku o dva body. „Udělali jsme důležitý krok k tomu, abychom pořád hráli o titul. Čekají nás dva nesmírně důležité a těžké zápasy. Pokud budeme hrát jako dnes – zodpovědně a poctivě, tak o něm můžeme přemýšlet,“ prohlásil po utkání na stránkách klubu trenér Michal Bílek podle něhož bude nyní klíčové se koncentrovat na další zápasy.

Bílek: Euforii držím

Přesto je podle něj dnešní výsledek jednoznačným ukazatelem kvality jeho kádru. „Ve všech třech duelech se Spartou v tomto ročníku jsme byli lepší. V prvním utkání jsme měli vyhrát výraznějším rozdílem, v druhém to samé, dnes jsme je porazili 3:0… Jasně jsme je předčili,“ ví zkušený stratég, který přesto varuje před podceněním v posledních kolech. „Zažil jsem situaci, kdy jsme tři kola před koncem vedli o čtyři body a pak jsme dvakrát prohráli,“ vzpomíná.

Euforii proto držím. Všichni cítíme, že jsme k titulu blízko, ale zároveň daleko. Teď musíme zvítězit s Hradcem Králové, který vyhrál se Slavií a obral i Spartu,“ doplňuje sedmapadesátiletý stratég, jehož svěřence čeká již ve středu utkání v Mladé Boleslavi proti Východočechům. Poslední ligové kolo je pak na programu již v neděli proti ostravskému Baníku.