Bílek po debaklu proti Interu: Dostáváme příděly, ale jsme za Ligu mistrů rádi. Hanba to není

Viktoria Plzeň si připsala na půdě milánského Interu další vysokou porážku. Západočeši dvakrát kapitulovali již v první půli a odvážejí si ze San Sira prohru 0:4.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Domácí Inter chtěl na San Siru dokončit svůj postup do jarní fáze Ligy mistrů a od úvodních minut byl aktivnějším týmem. Na první gól přesto diváci museli čekat až do 35. minuty, kdy se hlavou prosadil Henrikh Mkhitaryan. O sedm minut později navýšil skóre Edin Džeko, který pohotově zúročil přesný pas a nekompromisně zakončil. Italský celek nezvolnil ani v druhé půli a mohl se radovat z dalších gólů Edina Džeka a Romela Lukaka.

Viktoria Plzeň si tak odváží z Milána porážku 0:4 a je jisté, že zakončí svou pohárovou cestu na poslední příčce skupiny. Naopak Inter spolu s Bayernem Mnichov postupuje do jarní části Ligy mistrů, Barcelona se představí v Evropské lize. Podle trenéra Michala Bílka přesto není výsledek ostudou. „Drželi jsme do 35. minuty, pak jsme bohužel neudrželi dva náběhy soupeře. Byla to škoda, protože do té doby jsme hráli slušně. Ve druhé půli Inter ukázal svou obrovskou kvalitu,“ prohlásil na tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Inter ukazuje svou kvalitu v každém zápase. Porazili tady i Barcelonu, to už něco znamená. Je to tým nad naše síly. Edin Džeko zase potvrdil svou extratřídu. Nejen, že umí dávat branky a má kvalitní zakončení, ale i v mezihře je velmi platný. Je velmi těžké takového hráče ubránit,“ chválil bosenského kanonýra, který se prosadil proti Plzni i v prvním vzájemném utkání. O výsledcích podle Bílka rozhodla především kvalita soupeřů.

Není to hanba, míní Bílek

Všechny týmy, na které jsme narazili, mají podobnou kvalitu. Kombinují v obrovské rychlosti bez větších ztrát. Jestli je to Inter, Bayern Mnichov nebo Barcelona, je to kvalitativně podobné,“ doplňuje s tím, že je přesto za šanci nastupovat mezi evropskou smetánkou rád. A to i přesto, že Plzeň inkasovala v pěti utkáních celkem dvacet branek, což je nejvyšší počet v celé soutěži.

Naše skóre vypadá hrozivě, ale není žádná hanba, že hrajeme Ligu mistrů. Dostali jsme se sem přes tři těžká předkola díky našemu úsilí. Jsme opravdu rádi, že si ji můžeme zahrát, i za cenu toho, že dostáváme příděly,“ zakončil. Západočeši v posledním utkání skupiny vyzvou v domácím prostředí Barcelonu.

Jak hodnotíte výkony Plzně v Lize mistrů?