Bílek: Debakl nás nesmí srazit na kolena. Je těžké někoho chválit po pěti gólech

Plzeňská Viktoria musí zkousnout v základní skupině Ligy mistrů další debakl. Po Barceloně inkasovala pětkrát také proti Bayernu Mnichov, což nesl nelibě kouč Michal Bílek.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Západočeši v Mnichově kapitulovali již v první čtvrthodině. V rozmezí čtrnácti minut se prosadil dvakrát Leroy Sané, který spolu se Sergem Gnabrym zařídil Bayernu pohodlný třígólový náskok. Německý celek posléze zvolnil tempo, přesto dokázal v 50. minutě završit hattrick Sané. O deset minut později uzavřel na konečných 5:0 Eric Maxim Choupo-Moting a Plzeň tak odjíždí domů s prázdnou.

Narazili jsme na soupeře, který nás přehrál ve všech směrech. Je to zase obrovská zkušenost,“ smutnil hlavou na tiskové konferenci trenér Michal Bílek. „Věřím tomu, že chyby, které si ukážeme, a všechno kolem nás posílí. Oni byli neuvěřitelně rychlí, měli spoustu náběhů za obranu a měnili místa. Všechno bylo v obrovské rychlosti a není jednoduché na to zareagovat,“ přiznává zkušený stratég podle něhož jsou debakly proti velkoklubům velkým náporem na vítěznou mentalitu.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Viktoria si podle něj musí vzít z utkání ponaučení. „Nesmí nás to srazit do kolen. Není jednoduché to v lize zvládat slušně a pak v Champions League dostávat velké příděly. Po psychické stránce musíme na hráče působit v tom smyslu, že v téhle chvíli hrajeme o evropské poháry na příští rok,“ dodal Bílek před jehož svěřenci jsou ještě odvedné utkání jak proti Bayernu Mnichov, tak proti Interu a Barceloně.

Je těžké chválit po pěti gólech, přiznal Bílek

Problémy s ramenem navíc trápí největší hvězdu mužstva v podobě brankáře Jindřicha Staňka. Ten sice odcestoval na utkání s týmem, přesto nemohl do zápasu zasáhnout. Zastoupit jej tak musel nezkušený gólman Marián Tvrdoň. „Je těžké někoho pochválit, když dostanete pět gólů. Marián ještě před rokem hrál druhou ligu za Ústí nad Labem a teď chytá Ligu mistrů na Bayernu Mnichov,“ míní Bílek s tím, že jeho výkon musí projít zevrubnou analýzou.

Plzeň je po třech porážkách na posledním místě skupiny C se skóre 1:12. Na třetí příčku, zajišťující účast v jarní části Evropské ligy, aktuálně ztrácí tři body.

Dokáže Plzeň vybojovat třetí příčku ve skupině?