Bídné výkony budou Thibauta Courtoise nejspíš stát místo

Foto: en.as.com

Když před více než rokem přestupoval na slavné Santiago Bernabeu, čekalo se, že převezme roli jasné jedničky a se svými výkony půjde neustále vzhůru. Jenže belgický rodák Thibaut Courtois se zatím jeví jako jeden z nejnepovedenějších nákupů slavného Realu Madrid v novodobé historii. Tým je sice v rámci španělské La Ligy aktuálně na druhém místě za vedoucí Barcelonou, jenže na svou gólmanskou jedničku je jednoduše nemůže spolehnout. Co z toho plyne? Courtoisovo dny v kádru Bílého baletu budou nejspíš v dohledné době definitivně sečteny, protože klub se již údajně začal porozhlížet po někom novém.

Courtois je podle mnohých velmi přeceňovaný

Čeští fotbaloví fanoušci si jistě pamatují na okamžik, kdy londýnská Chelsea investovala nemalé peníze do nákupu Thibauta Courtoise, jenže předtím tři roky působil v belgickém Genku. Mladík zápolil o post klubové jedničky s Petrem Čechem a v tomto klání nakonec zvítězil. Následkem toho se musel nejlepší brankář české historie stěhovat do konkurenčního Arsenalu. Courtois měl posléze volné pole působnosti a nemusel se příliš obávat konkurence. Jenže s jeho výkony se to mělo jako na houpačce. Někdy zachytal naprosto famózně, jindy si vybral smůly víc, než je zdrávo.

V roce 2018 si jej jako vytouženou posilu vyhlédl slavný Real Madrid a Chelsea mu ho s velkou radostí uvolnila, přičemž si samozřejmě neváhala pořádně namastit kapsy. V Bílém Baletu vytlačil Courtois zkušeného Keylora Navase, který si během léta musel najít nové angažmá. Znovu se tedy opakuje prakticky shodný scénář, kdy může Courtois v klidu a pohodě opanovat branku klubu, v němž působí, jenže do spokojenosti má on i vedení hodně daleko.

Belgičan pouští laciné branky, Real jej hodlá nahradit

Sedmadvacetiletý Thibaut Courtois ještě donedávna disponoval statistikami tvořenými jedenácti zákroky a dvanácti inkasovanými brankami. Jednoduchá matematika říká, že úspěšnost jeho zákroků se pohybovala lehce pod padesáti procenty, což je pro gólmana světových kvalit žalostně málo. Navíc mnoho gólů padlo v zápasech proti výrazně slabším soupeřům.

Je logické, že Real Madrid nemůže být s výkony svého brankáře ani zdaleka spokojený. Ačkoli mezi třemi tyčemi stále dostává prostor, skauti klubu už se samozřejmě rozhlížejí po adekvátní náhradě. Kdo se momentálně jeví jako nejlepší nejperspektivněji?  Real má podle všeho enormní zájem o Unaie Simona, jenž momentálně sbírá prvoligové zkušenosti v Athleticu Bilbao. Jeho tržní hodnota se pohybuje kolem 50 milionů eur, což není pro španělského giganta žádná nereálná suma. Bude to právě on, kdo převezme pomyslné žezlo v brankovišti? Nechme se překvapit.

Foto: en.as.com