Bez Zidana, Sergio Ramos řeší krizi Realu Madrid, svolal nouzovou schůzi hráčů

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Třináctkrát v historii slavili vítězství v Lize mistrů, letos jim hrozí, že na jaře si zahrají jen Evropskou ligu. Fotbalisté Realu Madrid po prohře v úterním utkání Ligy mistrů řeší jak z krize, která na Bílý balet padla. Sveřenci Zinedina Zidana navíc klopýtají i v španělské La Lize, kde na výhru čekají tři utkání. I proto podle informací španělského deníku AS svolal kapitán mužstva Sergio Ramos před nouzovou hráčskou schůzi.

Setkání, jehož se neúčastnil kouč Zinedine Zidane, by mělo posílit i právě francouzského trenéra v klubu. Ten se ocitá v posledních kolech pod palbou ostré kritiky ze strany fanoušků i médií, v kabině je však jeho podpora zejména ze strany opor jako Sergio Ramos, Luka Modrić nebo Marcelo, neotřesitelná. Podle informací deníku AS Ramos svolal schůzi proto, aby „motivoval hráče k extra výkonům před koncem kalendářního roku“.

Raphael Varane (vpravo) v dresu Realu Madrid. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jsme jedno venkovní vítězství od postupu do Ligy mistrů, záleží to jen na nás, musíme do toho dát absolutně všechno. Tohle je Real Madrid, pánové. Společně se dostaneme z horšího,“ řekl údajně kapitán svým spoluhráčům. Promluvil i obvykle velmi tichý a k vyjádřením skoupý Chorvat Luka Modrić, který svým kolegům připomenu, že „musí být jednotní a musí začít vyhrávat,“ zároveň podotknul, že jim i plně důvěřuje.

I když se sám Zidane schůzky nezúčastnil, byl o ní informován a byl seznámen i s hlavním závěrem. Tím je, že má podporu hlavních tváří kabiny. Podle španělského deníku AS je však řada hráčů na okraji sestavy jako Isco nebo Mariano Díaz, kteří pochopitelně nestojí za osmačtyřicetiletým Francouzem tolik, jako ostatní.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Real Madrid aktuálně ve španělské La Lize ztrácí na první Real Sociedad San Sebastian propastných sedm bodů, má však zápas k dobru. Šanci na odčinění špatných výkonů budou mít Los Blancos už v neděli, kdy je čeká pátá Sevilla. Musí však počítat i s řadou absencí, tou největší je právě kapitán Sergio Ramos, který má problémy se stehnem, chybět nejspíše bude i Eden Hazard, Federico Valverde, Alvaro Odriozola nebo Dani Carvajal.