Berbatov: Letošní Manchester United byl zklamáním. Jak komentoval výkony Ronalda?

Old Trafford opustil před deseti lety, přesto fanoušci stále vzpomínají na jeho fantastické góly. Bulharský kanonýr Dimitar Berbatov nyní zhodnotil sezónu svého bývalého celku a promluvil i o Cristianu Ronaldovi.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Stejně jako mnoho lidí jsem od Manchesteru United v této sezóně očekával více,“ přiznal bulharský kanonýr Dimitar Berbatov pro Betfair s tím, že šestá příčka je jednoznačně neuspokojivá. „Nepodařilo se jim kvalifikovat do Ligy mistrů. To je základní podmínka pro špičkový tým, takže všichni, kdo jsou s klubem spojeni, jsou z tohoto tažení zklamaní,“ dodal útočník, který na Old Trafford působil mezi roky 2008 až 2012.

S Manchesterem United slavil dva mistrovské tituly, přesto nyní slavný celek čeká na mistrovské vavříny již desátou sezónu. „Už je to dlouho, co United bojovali o titul v Premier League. Pokud chtějí dohnat Liverpool a City musí pokračovat v budování a vylepšování,“ tuší Berbatov, podle něhož není problém v hráčích. „Myslím, že hráči ze sebe vydali to nejlepší. Někdy děláte chyby, když nad věcmi až moc přemýšlíte a cítíte tlak,“ přiznává dlouholetý internacionál.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Přesto by hráči měli mít stále velké cíle. I když procházejí těžkým obdobím. Stále jsou v Manchesteru United,“ doplňuje dnes jednačtyřicetiletý bývalý fotbalista. Rudým ďáblům nepomohl k vytouženému úspěchu ani Cristiano Ronaldo, který musel skousávat nejhorší umístění svého celku v kariéře. Podle Berbatova přesto jeho příchod na Old Trafford byl tím správným krokem. „Přinesl do klubu góly a zkušenosti,“ nastiňuje Bulhar.

Berbatov: Ronaldo pomáhá v zákulisí

V zákulisí také pomáhá mladým talentům klubu pochopit řadu věcí ohledně fotbalovosti a životosprávy. Na hřišti nezáleží na jeho věku. Dokázal, že to v sobě stále má. Hraje v nejlepší lize světa a nastřílel už tolik gólů. V 37 letech je to neuvěřitelné,“ hodnotí Berbatov, který právě v sedmatřiceti letech ukončil kariéru. Přesto má podle něj portugalský kanonýr ke věšení kopaček na hřebík stále daleko. „Nepřekvapuje mě, jak dobře si vede,“ komentoval.

Když se staráte o své tělo, máte pověst jednoho z nejlepších na světě a věříte si jako Ronaldo pak uspějete,“ míní Berbatov s tím, že Ronaldův návrat stále vnímá pozitivně. „Už v klubu byl, zná to tam a má kolem sebe dobrou auru. Příchodem do klubu se rozhodl správně a statistiky jsou toho důkazem,“ zakončil legendární kanonýr na adresu pětinásobného držitele Zlatého míče.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články