Bellinghama chce každý. Do Manchesteru United ho přemlouval i Ferguson, vzpomíná bývalý šéf Birminghamu

Jude Bellingham v roce 2020 odmítl nabídku Manchesteru United, přestože rudí ďáblové nabízeli dvakrát více než ostatní zájemci. Tehdejší manažer Ole Gunnar Solskjaer byl velkým obdivovatelem Bellinghama, ale nepomohlo ani přemlouvání Alexe Fergusona s Erikem Cantonou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V letním přestupovém období se o Juda Bellinghama budou přetahovat ty největší evropské velkokluby. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že případný zájemce za něj zaplatí více než 100 milionů eur. Tedy v přepočtu zhruba 2,4 miliardy korun. O devatenáctiletého záložníka silně usiluje především trio Liverpool, Manchester City a Real Madrid. Bývalý šéf Birminghamu Xuandong Ren nedávno prozradil, jak se Manchesteru United nepodařilo podepsat talentovaného Angličana v roce 2020.

Velká přestupová bitva

Jude Bellingham se svými vynikajícími výkony v Dortmundu a v anglickém nároďáku těší zájmu největších evropských klubů. O devatenáctiletého hráče se zajímají Liverpool, Manchester City a Real Madrid. Borussia Dortmund ale zatím žádné vážné nabídky za Bellinghama neobdržela. Anglický mladík si přestupovou bitvou prošel už v roce 2020, když se nakonec stěhoval z Birminghamu do Dortmundu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tehdy se o podpis záložníka pokoušela kromě Dortmundu i Chelsea, Manchester United a Bayern Mnichov, ale bez úspěchu. Největší zájem o podpis Bellinghama v roce 2020 měl klub z Old Trafford. Bývalý generální ředitel Birminghamu Ren promluvil taktikách, které manchesterský klub použil, aby mladíka nalákal. Ren, který stál v čele Blues v letech 2017 až 2020, řekl deníku Mundo Deportivo, že United nabízeli dvakrát více než ostatní.

Přesvědčovali ho i Ferguson s Cantonou

Legendy Manchesteru United Alex Ferguson, Eric Cantona a tehdejší manažer Ole Gunnar Solskjaer údajně dlouho přesvědčovali Bellinghama o výhodách přestupu do United. „Ed Woodward byl velmi naléhavý. Sedli jsme si a mluvili o tom, jak bychom mohli Bellinghama přesvědčit. Ale Jude se nerozhodoval na základě peněz,“ vzpomíná bývalý šéf Birminghamu.

„Nabídli mnohem vyšší plat ve srovnání s ostatními. Mohl mít zaručené miliony, ale on je nevzal. To u hráče vůbec není normální. Seděl se Solskjaerem, dokud Woodward nepřivedl jednoho dne Fergusona, jiný den Cantonu, aby se ho pokusili přesvědčit,“ doplnil Xuandong Ren.

Chtěl ho i klub z Bavorska

Zájem nebyl ale pouze z Anglie. Německý mistr se pokoušel ukradnout Bellinghama až v den podpisu smlouvy. „Do posledního dne, kdy měl podepsat smlouvu s Dortmundem, mi volal jeho otec a žádal mě, abych s podpisem přestupu počkal. Bayern se snažil na poslední chvíli zvýšit nabídku. Nabídli hráči hodně peněz jako bonus,“ popsal tehdejší situaci Ren. Bellingham ale názor nezměnil a podepsal v BVB. Kam povedou jeho další kroky?

Kam nakonec přestoupí Jude Bellingham?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články