Bellinghama chce každý. Do Manchesteru United ho přemlouval i Ferguson, vzpomíná bývalý šéf Birminghamu

Jude Bellingham v roce 2020 odmítl nabídku Manchesteru United, přestože rudí ďáblové nabízeli dvakrát více než ostatní zájemci. Tehdejší manažer Ole Gunnar Solskjaer byl velkým obdivovatelem Bellinghama, ale nepomohlo ani přemlouvání Alexe Fergusona s Erikem Cantonou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V letním přestupovém období se o Juda Bellinghama budou přetahovat ty největší evropské velkokluby. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že případný zájemce za něj zaplatí více než 100 milionů eur. Tedy v přepočtu zhruba 2,4 miliardy korun. O devatenáctiletého záložníka silně usiluje především trio Liverpool, Manchester City a Real Madrid. Bývalý šéf Birminghamu Xuandong Ren nedávno prozradil, jak se Manchesteru United nepodařilo podepsat talentovaného Angličana v roce 2020.

Velká přestupová bitva

Jude Bellingham se svými vynikajícími výkony v Dortmundu a v anglickém nároďáku těší zájmu největších evropských klubů. O devatenáctiletého hráče se zajímají Liverpool, Manchester City a Real Madrid. Borussia Dortmund ale zatím žádné vážné nabídky za Bellinghama neobdržela. Anglický mladík si přestupovou bitvou prošel už v roce 2020, když se nakonec stěhoval z Birminghamu do Dortmundu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tehdy se o podpis záložníka pokoušela kromě Dortmundu i Chelsea, Manchester United a Bayern Mnichov, ale bez úspěchu. Největší zájem o podpis Bellinghama v roce 2020 měl klub z Old Trafford. Bývalý generální ředitel Birminghamu Ren promluvil taktikách, které manchesterský klub použil, aby mladíka nalákal. Ren, který stál v čele Blues v letech 2017 až 2020, řekl deníku Mundo Deportivo, že United nabízeli dvakrát více než ostatní.

Přesvědčovali ho i Ferguson s Cantonou

Legendy Manchesteru United Alex Ferguson, Eric Cantona a tehdejší manažer Ole Gunnar Solskjaer údajně dlouho přesvědčovali Bellinghama o výhodách přestupu do United. „Ed Woodward byl velmi naléhavý. Sedli jsme si a mluvili o tom, jak bychom mohli Bellinghama přesvědčit. Ale Jude se nerozhodoval na základě peněz,“ vzpomíná bývalý šéf Birminghamu.

„Nabídli mnohem vyšší plat ve srovnání s ostatními. Mohl mít zaručené miliony, ale on je nevzal. To u hráče vůbec není normální. Seděl se Solskjaerem, dokud Woodward nepřivedl jednoho dne Fergusona, jiný den Cantonu, aby se ho pokusili přesvědčit,“ doplnil Xuandong Ren.

Chtěl ho i klub z Bavorska

Zájem nebyl ale pouze z Anglie. Německý mistr se pokoušel ukradnout Bellinghama až v den podpisu smlouvy. „Do posledního dne, kdy měl podepsat smlouvu s Dortmundem, mi volal jeho otec a žádal mě, abych s podpisem přestupu počkal. Bayern se snažil na poslední chvíli zvýšit nabídku. Nabídli hráči hodně peněz jako bonus,“ popsal tehdejší situaci Ren. Bellingham ale názor nezměnil a podepsal v BVB. Kam povedou jeho další kroky?

Kam nakonec přestoupí Jude Bellingham?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Petr Křenek

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund