Bellingham, Alaba, Militao? Na hře Realu Madrid je nejvíce znát absence jiného fotbalisty

Real Madrid trápí marodka a trenér Ancelotti lepí sestavu, jak se dá. Nedočkavě také vyhlíží návrat lídra, který na hřišti chybí nejvíce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Derby proti madridským týmům Realu Madrid v letošní sezoně nevychází. Aktuální lídr LaLigy remizoval s Atlétikem a nerozhodně skončily i oba zápasy s Vallecanem. Mnohem více Carla Ancelottiho trápí rozrůstající se marodka. Především v obraně. Od začátku sezony je kvůli zranění kolena mimo hru Militao a podobná diagnóza nepustí na hřiště ani Alabu. Hlavní roli v defenzivě drží spolehlivý Rüdiger, který připomíná zeď. Jenže ani jemu se nevyhnulo zranění a absentuje již tři týdny. A to už je vážný problém.

Řídká obrana

Trenér bílého baletu potřebuje, aby se třicetiletý Němec dal co nejrychleji dohromady. Bez jeho důrazu působí obrana Realu Madrid pro soupeře výrazně prostupněji. Více než kdy jindy se dostávají k brance bílého baletu, který už nebrání tak vysoko a navíc snížil svou agresivitu. Absence Antonia Rüdigera je navíc hodně znát při standardkách na obou stranách hřiště. Skvělý hlavičkář prostě chybí.

Antonio Rüdiger
iZdroj fotografie: Depositphotos

Situace donutila Ancelottiho postavit na stopera defenzivního záložníka Tchouaméniho, vedle kterého se protočili Nacho a Carvajal. Zkrátka trenér lepí obranu, jak se dá. Návrat Rüdigera je o to naléhavější, že se o víkendu na hřišti Raya Vallecana vykartovali Camavinga s Carvajalem. Soupeřem Realu bude Sevilla, která z uplynulých tří kol vytěžila sedm bodů. Zmiňovaný Antonio Rüdiger si poranil stehenní sval 1. února na hřišti Getafe. Od té doby vynechal čtyři zápasy. O víkendu již měl zkušený stoper lehce trénovat. Dá se dohromady na duel se Sevillou? Carlo Ancelotti si určitě nic nepřeje více.

Kdo ze zraněných hráčů podle vás chybí Realu Madrid nejvíce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články