Bek z Balkánu i ofenzivní africký expres. Baník Ostrava testuje zahraniční posily

Ostravský Baník se pod vedením kouče Pavla Vrby intenzivně připravuje na novou sezónu. Do tréninku slezského klubu se nyní zapojily také tři nové tváře.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Baník Ostrava zahájil svou letní přípravu před novým ročníkem. Přesto kádr není podle trenéra Pavla Vrby uzavřen a slezský celek stále hledá nové posily. „Měli jsme něco rozjednáno, to padlo. A nějaká další jména říkat nechci. Mám už takovou zkušenost, že když řeknu nějaké jméno, tak druhý den to vypadá všechno jinak a já si to pak vyčítám, protože najednou se dějí věci, které se předtím neděly,“ uvedl na stránkách klubu zkušený kouč.

Cílem vedení klubu z moravskoslezské metropole je podle něj získání hráčů na kraj pole. „Tam bychom ještě chtěli někoho přivést. Co jsme měli vytipováno, momentálně to vypadá, že to nevypadá, ale to neznamená, že se tím pro nás přestupní termín uzavírá,“ dodává Vrba před odjezdem do Polska, kde dostanou prostor také členové širšího kádru a navrátilci z hostování. „Budou to takové zkoušky, a když to dobře zvládnou, není důvod, proč by se neměli vrátit na delší dobu,“ doplnil trenér Vrba.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

V průběhu uplynulých dní již Baník opustila čtveřice mladíků, kteří se připravují s druholigovými mužstvy. Jaroslav Harušťák se připravuje v Chrudimi, projednává se také forma působení Jakuba Bolfa, Samuela Kuliga a Jarmila Blahuty v Prostějově. Naopak do prvoligových Pardubic by formou ročního hostování mohl zamířit brankář Viktor Budínský a záložník Ondřej Chvěja. Baník totiž stojí o zápůjčku třiadvacetiletého gólmana Jiřího Letáčka, který je právě kmenovým hráčem Východočechů.

S Baníkem trénuje karvinský obránce

Oboustranně zatím platí, že všichni hráči mají od svých klubů svolení k přípravě v nových týmech. „Jednáme o ročním hostování s opcí, to se týká všech tří hráčů. Jednání probíhají, zatím není nic uzavřeno,“ uvedl na stránkách klubu sportovní šéf Alois Grussmann. Další novou tváří, která se v minulých dnech představila na Bazalech je bosenský levý obránce Eldar Šehić, který je hráčem Karviné.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Oba kluby jednají o přestupu devětadvacetiletého beka, ten však již nyní dostal povolení v Ostravě trénovat. „Probíhají jednání o jeho příchodu. Ale Karviná mu povolila, aby se už s námi mohl společně připravovat,“ potvrdil Grussmann s tím, že naopak do Karviné by měl zamířit brankář Radovan Murin a záložník Sebastian Boháč. „Rozjednáno je hostování bez opce,“ doplnil.

Vrba testuje africký expres

Baník však loví také v zahraničních vodách. Od úterý je na zkoušce v ostravském klubu levý křídelník Yann Michael Yao, který strávil uplynulý ročník ve slovenské Seredi. Rodák z Pobřeží slonoviny, který dříve oblékal dres Spartaku Trnava nebo estonského Paide, je od posledního červnového dne volným hráčem. O budoucnosti pětadvacetiletého expresu by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

Probojuje se Pavel Vrba s Baníkem do evropských pohárů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí