Překvapení v Mnichově, Bayern se loučí s Ligou mistrů. Nesplnili jsme minimální cíl, smutnil Nagelsmann

Ani čtyřiadvacet střel na bránu nestačilo Bayernu Mnichov k postupu do další fáze Ligy mistrů. O úspěchu Villarrealu rozhodl minutu před koncem jedinou střelou zápasu Samuel Chukwueze.

i Zdroj fotografie: Reuters

Jeden z nejvýraznějších aspirantů na triumf v Lize mistrů se loučí. Mnichovský Bayern nedokázal najít klíč k obraně Villarrealu a po úvodní porážce 0:1 si připsal v domácí odvetě remízu 1:1. A to i přesto, že německý celek prakticky celé utkání dominoval a vyslal proti Rulliho bráně rekordních čtyřiadvacet střel. Do sítě však zamířil jen pokus Roberta Lewandowskiho z 52. minuty.

Naopak španělskému celku se vyčkávací taktika vyplatila. Svěřenci Unaie Emeryho si připsali první střelu na bránu až v 88. minutě, kdy o postupu Villarrealu rozhodnul Samuel Chukwueze. „Dosáhnout něčeho takového je neuvěřitelné,“ přiznal po utkání trenér Emery. „Náš jediný gól přišel v ideálním okamžiku. Věděli jsme, že když Bayern dá branku dokáže se pak nabudit k většímu náporu a opět skórovat,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyřazení Juventusu nám dodalo hodně sebevědomí a jsem rád, že jsme ho mohli zúročit. Nyní se pokusíme uspět i v semifinále,“ burcuje. „Ten pocit je nepřekonatelný. Dosahujeme důležitých věcí. Byl to obrovský zápas, ale už první utkání hodně napovědělo o tom, jak budeme dnes hrát. V obraně jsme byli znovu perfektní,“ chválil zkušený stratég své svěřence. Naopak zklamání neskrýval šéf Bayernu Oliver Kahn.

Kahn: Nemůžeme vinit tým

Je to obrovské zklamání dostat branku v naprostém závěru,“ prohlásil pro Amazon Prime Video. „Měli jsme dát druhý gól a zajistit si postup. Thomas Müller měl velké šance. Ale nemůžeme z neúspěchu vinit tým, dali do toho na hřišti všechno,“ míní. Klíčovým momentem dvojzápasu byl podle trenéra Juliana Nagelsmanna obdržený gól v prvním zápase.

To je důvod, proč jsme po remíze padli. Ten zápas jsme neodehráli dobře, dnes jsme předvedli skvělý výkon. Takticky vyzrálý a intenzivní. Podle mého to bylo naše nejlepší vystoupení v několika posledních měsících,“ doplnil čtyřiatřicetiletý kouč, který bere nepostup jako jeden z nejhorších momentů kariéry. „Naším minimálním cílem bylo semifinále, a to se nám nepodařilo. Beru to jako jednu ze svých tří nejhorších porážek v kariéře,“ zakončil.