Chcete Schicka? Nevolejte, je to ztráta času. Sportovní ředitel Leverkusenu potvrdil, že Čech není na prodej

Na hřišti Hoffenheimu předvedl Patrik Schick parádní koncert. Pod vítězství 4:2 se podepsal dvěma góly a asistencí. Bayer si pojistil třetí místo, což znamená, že si po třech letech zahraje Ligu mistrů. Změní český útočník v létě dres? Simon Rolfes má jasno.

i Zdroj fotografie: Bayer Leverkusen

Poprvé se Patrik Schick v Hoffenheimu zapsal do statistik ve 34. minutě, kdy parádním halfvolejem vyrovnal na 1:1. Při druhé trefě Bayeru sklepl v šestnáctce míč pro Diabyho a v 76. minutě se s míčem protáhl mezi dvěma obránci, udělal kličku gólmanovi a skóroval do prázdné branky. Není pochyb o tom, že byl hlavní hvězdou utkání, ve kterém si Leverkusen zajistil účast v základní skupině Ligy mistrů. V kabině pak hráči tento úspěch mocně slavili.

I když Schick kvůli zraněním vynechal v letošní sezoně sedm zápasů Bundesligy, je aktuálně druhým nejlepším střelcem soutěže. Jeho bilance? Ve 26 utkáních dal 24 gólů a připsal si také čtyři asistence. Za sebou nechal třeba Erlinga Haalanda (21 gólů) nebo Christophera Nkunkua (20 gólů).

iZdroj fotografie: Bayer Leverkusen

Během letní přestávky bude o českého kanonýra nepochybně velký zájem. Kolem šestadvacetiletého útočníka už krouží například Newcastle. Vzkaz vedení Bayeru je ale nekompromisní. „Nikdo nás nemusí ohledně Patrika kontaktovat. Je normální, že špičkový útočník jeho třídy vzbudí zájem. Ale bude s námi hrát i příští sezónu, to je zcela jasné. Chceme náš už tak dobrý tým ještě vylepšit. A Patrik je ústředním hráčem našich plánů do budoucna,“ cituje Bulinews sportovního ředitele Leverkusenu Simona Rolfese.