Barošův vítězný gól v zápase Mol Cupu? Parodie na Maradonu

                   

Evropské poháry lákají snad všechny české kluby pohybující se v horní polovině tabulky, takže není divu, že hráči Baníku Ostrava i Slovanu Liberec dali do vzájemného měření sil v rámci Mol Cupu maximum. Zápas nakonec vyzněl lépe pro prvně jmenované, ačkoli byl Liberec zpočátku ve vedení. To by ale nesměl přijít vyrovnávací gól Milana Baroše, který do utkání vnesl poměrně rozporuplné emoce. Podle libereckých totiž bývalá hvězda Liverpoolu či Aston Villy vsítila branku rukou. Je pobouření oprávněné?

Jedni se radovali, druzí hádali

Naděje Liberce na postup do Evropské ligy skrze prvenství v Mol Cupu definitivně zhasly. Nyní se musejí soustředit už jen na nejvyšší tuzemskou soutěž, kde jim ovšem náleží osmá příčka, která příliš dobré vyhlídky nepřináší. Během zápasu s Baníkem přitom od 16. minuty vedli díky brance Sýkory. Na konci prvního poločasu se Ostravě podařilo vyrovnat a protože ani jeden z týmů nedokázal v základní hrací době znovu skórovat, utkání pokračovalo až do prodloužení, kde nakonec Ondřej Šašinka dokonal obrat.

Vyrovnávací gól ve 43. minutě padl po souboji tahouna domácích Milana Baroše a Tarase Kačaraba v pokutovém území, když se oba snažili zasáhnout centr Nemanja Kuzmanoviče. Po odrazu od jednoho z nich míč doputoval až za záda Filipa Nguyena. Fotbalisté Ostravy se ihned začali radovat. Liberečtí naopak vznášeli námitky u rozhodčích, protože dle jejich názoru Baroš zahrál rukou. Dohadování trvalo dlouhé dvě minuty, během nichž Libor Kozák dokonce nechtěl pustit Baroše na svou polovinu, dokud se k přečinu nepřizná. Snažení hostujícího celku nakonec žádné ovace nepřineslo a gól bohužel pro ně platil i nadále.

Byly stížnosti oprávněné?

Pokud se na celou situaci podíváme zpětně, k určení kontaktu s balónem se za použití zoomu dostaneme jen velice obtížně. I přesto se ale většina diváků na sociálních sítích shoduje, že branka platit neměla. Trenér Liberce Zsolt Hornyák během zbytku zápasu nevěřícně kroutil hlavou prakticky nad každým rozhodnutím trojice sudích, po zápase ale žádné konkrétní závěry novinářům nesdělil. Podle anonymních zdrojů ostrá slova padala až v zákulisí před kabinou rozhodčích a kritice musel čelit zejména Pavel Královec.

Ani hráči se na veřejnosti ke sporné situaci raději příliš nevyjadřovali. Všichni očekávali vysvětlení od hlavního aktéra celé události, jenže Milan Baroš bezprostředně po utkání zmizel v kabinách a na pozápasovou tiskovku (raději) nedorazil. Okamžitě se dočkal srovnávání s Diegem Maradonou, jehož „Boží ruka“ rozhodla finále mistrovství světa mezi Argentinou a Anglií v roce 1986.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články