Barcelonu po sezóně čekají zásadní změny v sestavě

Zdroj fotografie: businessinsider.com

Už dříve jsme psali, že slavná Barcelona by klidně prodala většinu svých hráčů, pokud by kvůli krizi způsobené pandemií koronaviru došlo na nejhorší možný scénář. Jistotou zajištěné budoucnosti by se mohlo utěšovat jen trio Lionel Messi, Frenkie de Jong  a Marc-André ter Stegen. Uteklo několik týdnů a zdá se, že katalánský klub alespoň nějakou čistku ve svých řadách skutečně provede a stane se tak už s úderem letní pauzy. Kdo si zřejmě brzy bude muset hledat nové angažmá? Některá jména na seznamu „ohrožených“ vás možná překvapí.

Philippe Coutinho

Sedmadvacetiletý fotbalový záložník stál Barcelonu pořádný balík peněz. V barvách katalánského giganta se však dlouho neohřál. Odehrál jen jednu jedinou sezónu a protože výkonnostně vůbec nepřesvědčil, stěhoval se v ročníku následujícím o dům dál. Na hostování jej přivedl slavný Bayern Mnichov, kde se brazilskému fotbalistovi sice dařilo o něco lépe, jenže kvůli krizi způsobené koronavirem si jej klub nemohl dovolit za astronomickou sumu vyplatit. Philippe Coutinho se proto vrzy vrátí zpátky do Barcelony a ta se s ním pravděpodobně už za dva měsíce rozloučí.

Antoine Griezmann

Francouzský útočník Antoine Griezmann strávil dlouhých pět let ve službách Atlética Madrid, střílel branky jako na běžícím páse a získal si srdce mnoha fanoušků. Barcelona kolem něho kroužila hned několikrát, on se však přestupu vehementně vzpíral. Asi dobře věděl proč, protože když k podepsání smlouvy nakonec došlo, ztratil devětadvacetiletý střelec kouzlo, které jej dělalo velikým. Konkurence je zkrátka neúprosná. Dost možná za to může i skutečnost, že v novém působišti mu jednoduše nesedl herní styl. Hrozí tedy, že spolupráce po necelém roce dojde ke svému konci a Griezmann zamíří hledat štěstí jinam. Zájemců se však určitě přihlásí několik.

Ousmane Dembélé

Když už je řeš o útočnících, Griezmanna by mohl napodobit také třiadvacetiletý Osmane Dembélé. Mladý Francouz měl v Barceloně původně nahradit Neymara, všichni ale víme, jak to nakonec dopadlo. Rodák z Vernon tráví více času na listině zdravotně nezpůsobilých než na hřišti, a když už nastoupí, jsou jeho výkony velkým zklamáním. Podle zákulisních zdrojů navíc ani příliš nedbá na životosprávu. Co s takovým hráčem? Rozumné by bylo přerušit trápení a nabídnout jej k prodeji na přestupový trh.

Nélson Semedo

Zdroj fotografie: football-espana.net

Posledním hráčem na našem seznamu „nepotřebných“ je šestadvacetiletý obránce Nelson Semedo, který si sice v oblasti výkonnosti vede mnohem lépe než ostatní, na druhou stranu si však vedení Barcelony sestavu bez jeho přítomnosti dokáže představit. Navíc potřebuje akutně získat peníze pro nákup zvučných posil a portugalského hráče sleduje anglický klub Manchester City, o němž se všeobecně ví, že nemá do kapsy dvakrát daleko. Pokud tedy k prodeji skutečně dojde, bude se jednat spíš o takový rozchod z rozumu.