Barcelona se chystá prodávat, jen tři hráči mají budoucnost jistou

i Zdroj fotografie: fcbarcelona.com
                   

Ekonomičtí odborníci se shodují, že dopady pandemie koronaviru postihnou všechny bez výjimky a rány si jako lidstvo budeme lízat ještě hodně dlouhou dobu poté, co zákeřná nemoc COVID-19 odezní. Velkou facku už dostaly například fotbalové kluby, které kvůli nucené pauze, absenci příjmů ze vstupenek a televizních práv nemají na vyplácení odměn svých hvězdných hráčů. A zdaleka se nejedná jenom o týmy v nižších soutěžích, jak se lidé mylně domnívají. Velké ztráty očekává dokonce i slavná Barcelona, jejíž vedení nedávno sdělilo, že na prodej je momentálně většina jejích opor. Výjimku tvoří pouze trio, které vám představíme v následujících řádcích.

Frenkie de Jong

Frenkie de Jong je dvaadvacetiletý nizozemský záložník, kterého Barcelona získala teprve na počátku roku 2019 z Ajaxu Amsterdam. Tehdy za něj vyplatila ohromných 86 milionů korun, což je v přepočtu na naši měnu asi 2,2 miliardy korun. O de Jonga přitom tehdy usilovali i takoví velikáni jako Bayern Mnichov či Paris Saint-Germain. Jelikož se holandský reprezentant ukázal ve velice dobrém světle a rychle se zabydlel v základní sestavě, Barcelona jej v současné době považuje za hráče neprodejného. Je totiž vzhledem k nízkému věku velkým příslibem do budoucna.

iZdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com

Marc-André ter Stegen

Když se Barcelona rozloučila se svou dlouholetou oporou v brankovišti Victorem Valdésem, celý svět pochopitelně zajímalo, kdo pětinásobného krále brankářů v La Lize nahradí. Los nakonec padl na Marca-André ter Stegena, který v roce 2014 opustil mateřskou Borusssi Mönchengladbach a vydal se na své první zahraniční angažmá. Rok se s rokem sešel a sedmadvacetiletý strážce svatyně stále působí na stejné adrese a jeho pozice zůstává natolik silná, že se podle vedení klubu a americké televize ESPN jako jeden z mála nemusí strachovat, že by v brzké době zamířil jako lukrativní zboží na přestupový trh.

iZdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com

Lionel Messi

Než by Barcelona prodala geniálního argentinského útočníka Lionela Messiho, to by se raději zbavila veškerého personálu a možná by obětovala i některé méně potřebné vybavení stadionu. Lionel Messi a katalánský klub prostě patří dohromady a nikdo si momentálně nedokáže představit, že by mělo dojít ke konci spolupráce. Šestinásobný držitel Zlatého míče se již v minulosti nechal slyšet, že Barcelona je jeho srdeční záležitostí a kromě návratu do rodné vlasti neexistuje nic, kvůli čemu by se ji rozhodl opustit.

Nic na to nezměnily ani nedávné hádky s vedením zaviněné předčasným koncem trenéra Ernesta Valverdeho. Sportovní ředitel Eric Abidal tehdy pronesl, že hráči pod koučem odmítali nadále pracovat a jeho vyhazov si proto v podstatě vydupali. Právě Lionel Messi byl ale zásadně proti a výroky svého bývalého spoluhráče na sociálních sítích vyvrátil. Ačkoli se v médiích začaly objevovat spekulace o Messiho odchodu, nakonec se (naštěstí) žádná z nich nepotvrdila. Nic na tom nezmění ani koronavirus, ani padající trakaře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší