Barcelona se chystá prodávat, jen tři hráči mají budoucnost jistou

i Zdroj fotografie: fcbarcelona.com
                   

Ekonomičtí odborníci se shodují, že dopady pandemie koronaviru postihnou všechny bez výjimky a rány si jako lidstvo budeme lízat ještě hodně dlouhou dobu poté, co zákeřná nemoc COVID-19 odezní. Velkou facku už dostaly například fotbalové kluby, které kvůli nucené pauze, absenci příjmů ze vstupenek a televizních práv nemají na vyplácení odměn svých hvězdných hráčů. A zdaleka se nejedná jenom o týmy v nižších soutěžích, jak se lidé mylně domnívají. Velké ztráty očekává dokonce i slavná Barcelona, jejíž vedení nedávno sdělilo, že na prodej je momentálně většina jejích opor. Výjimku tvoří pouze trio, které vám představíme v následujících řádcích.

Frenkie de Jong

Frenkie de Jong je dvaadvacetiletý nizozemský záložník, kterého Barcelona získala teprve na počátku roku 2019 z Ajaxu Amsterdam. Tehdy za něj vyplatila ohromných 86 milionů korun, což je v přepočtu na naši měnu asi 2,2 miliardy korun. O de Jonga přitom tehdy usilovali i takoví velikáni jako Bayern Mnichov či Paris Saint-Germain. Jelikož se holandský reprezentant ukázal ve velice dobrém světle a rychle se zabydlel v základní sestavě, Barcelona jej v současné době považuje za hráče neprodejného. Je totiž vzhledem k nízkému věku velkým příslibem do budoucna.

iZdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com

Marc-André ter Stegen

Když se Barcelona rozloučila se svou dlouholetou oporou v brankovišti Victorem Valdésem, celý svět pochopitelně zajímalo, kdo pětinásobného krále brankářů v La Lize nahradí. Los nakonec padl na Marca-André ter Stegena, který v roce 2014 opustil mateřskou Borusssi Mönchengladbach a vydal se na své první zahraniční angažmá. Rok se s rokem sešel a sedmadvacetiletý strážce svatyně stále působí na stejné adrese a jeho pozice zůstává natolik silná, že se podle vedení klubu a americké televize ESPN jako jeden z mála nemusí strachovat, že by v brzké době zamířil jako lukrativní zboží na přestupový trh.

iZdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com

Lionel Messi

Než by Barcelona prodala geniálního argentinského útočníka Lionela Messiho, to by se raději zbavila veškerého personálu a možná by obětovala i některé méně potřebné vybavení stadionu. Lionel Messi a katalánský klub prostě patří dohromady a nikdo si momentálně nedokáže představit, že by mělo dojít ke konci spolupráce. Šestinásobný držitel Zlatého míče se již v minulosti nechal slyšet, že Barcelona je jeho srdeční záležitostí a kromě návratu do rodné vlasti neexistuje nic, kvůli čemu by se ji rozhodl opustit.

Nic na to nezměnily ani nedávné hádky s vedením zaviněné předčasným koncem trenéra Ernesta Valverdeho. Sportovní ředitel Eric Abidal tehdy pronesl, že hráči pod koučem odmítali nadále pracovat a jeho vyhazov si proto v podstatě vydupali. Právě Lionel Messi byl ale zásadně proti a výroky svého bývalého spoluhráče na sociálních sítích vyvrátil. Ačkoli se v médiích začaly objevovat spekulace o Messiho odchodu, nakonec se (naštěstí) žádná z nich nepotvrdila. Nic na tom nezmění ani koronavirus, ani padající trakaře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla