Barcelona se chce zbavit Piquého a jeho astronomického platu. Pomůže skulina ve smlouvě?

Katalánský klub chce ulevit napjatému rozpočtu uvolněním bývalé opory mužstva. Piqué má však v Barceloně platnou smlouvu na další dva roky.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

S Barcelonou vyhrál osm mistrovských titulů, čtyři Superpoháry a třikrát slavil s klubem vítězství v Lize mistrů. Přesto by pětatřicetiletý obránce Gerard Piqué mohl již brzy Barcelonu opustit. Odchovance slavné klubové akademie La Masia se totiž podle informací španělského deníku Mundo Deportivo chce vedení katalánského klubu zbavit. Španěl je totiž se svým astronomickým platem, který z něj činí nejlépe vydělávajícího hráče mužstva, zátěží pro napjatý rozpočet.

Piquého totiž chtělo předchozí vedení klubu udržet doslova za každou cenu, a proto mu před dvěma lety nabídlo astronomickou smlouvu, která skončí až v létě 2024. Podle odhadů serveru Capology si bývalý španělský reprezentant vydělá v Katalánsku částku okolo milionu eur, tedy necelých 25 milionů korun, měsíčně. Právě astronomický plat je jedním z důvodů proč od jeho angažování ustoupilo v létě francouzské Paris Saint-Germain.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Barcelona však má možnost, jak se Piquého astronomického kontraktu zbavit rok před koncem bez vyplacení zbývající částky. Ve smlouvě se totiž nachází klauzule, která umožňuje předčasné ukončení v případě, že Španěl neodehraje alespoň 35 procent utkání katalánského celku v sezóně. Vzhledem k nabitému programu v poháru, španělské La Lize a Lize mistrů se dá očekávat, že Xaviho svěřenci odehrají mezi 50 a 55 zápasy.

Nastoupil jen v Plzni a proti Cádizu

Piqué tak nesmí nastoupit ve více než devatenácti případech, v opačném případě nemá klub možnost jej uvolnit. Právě to je jedním z důvodů proč se bývalý evropský šampión a mistr světa objevuje v letošním ročníku na trávníku jen velmi sporadicky. Ve španělské nejvyšší soutěži odehrál jediné utkání proti Cádizu. V Lize mistrů pak zasáhnul rovněž pouze do jednoho zápasu proti plzeňské Viktorii.

Bývalý hráč Manchesteru United nebo Realu Zaragoza má na svém kontě celkově za Barcelonu 608 startů, ve kterých nasázel 53 branek a u dalších 15 asistoval.

Měl by Piqué ukončit kariéru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení