Barcelona připravuje miliardový nákup křídelníka z Premier League. Newcastle chce utrácet v Itálii

Zajímavé přestupové šachy chystá katalánská Barcelona, výrazné nákupy naopak očekává znovuzrozený Newcastle United.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nový trenér Barcelony Xavi chce pokračovat v příchodu výrazných jmen. Podle informací britského deníku The Sun je nyní pro jednačtyřicetiletého stratéga na lavičce katalánského klubu prioritou získání křídelníka Manchesteru City Raheema Sterlinga. Ten v letošním ročníku anglické Premier League dostává výrazně méně příležitostí než v předchozích sezónách, a proto by se mohl již v lednu přesunout na Camp Nou.

Přesto zůstává otazníkem, jak Barcelona chce získat finanční prostředky na příchod hvězdy Sterlingova formátu. Šestadvacetiletému anglickému reprezentantovi končí smlouva až za rok a půl a jeho hodnota se pohybuje okolo 90 milionů eur (více než dvě miliardy korun). Přesto má podle zpráv Daily Mailu katalánský celek plán, jehož součástí by mělo být několik odchodů a mimo jiné i jeden přesun právě do Manchesteru City.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trenér Pep Guardiola se totiž zajímá o nizozemského středopolaře Frankieho de Jonga, který působí na Camp Nou druhým rokem. Bývalý hráč Ajaxu Amsterdam nebo Willemu Tillburg by tak mohl být vyměněn právě do aktuálně druhého celku anglické Premier League. Lednové posilování jednoznačně čeká také nově nejbohatší celek ostrovní soutěže z Newcastlu.

Newcaste chce nakupovat v Itálii

Informace britského deníku The Times hovoří o tom, že klub by rád lovil v italském Interu Milán. Aktuálně třetí celek tamní nejvyšší soutěže v posledních měsících pomalu snižuje své finanční náklady a mění strategii, s čímž souvisel také letní odchod trenéra Antonia Conteho po vyhraném mistrovském titulu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Milánský celek by tak mohl kývnout na odchod devětadvacetiletého stopera Stefana de Vrije, který má patřit mezi vysoko postavené přestupové cíle Newcastlu. Jeho hodnota se pohybuje okolo 50 milionů eur (1,2 miliardy korun). Klub, který nyní vlastní bohatý saudskoarabský majitel, se dále zajímá o chorvatského středopolaře Marcela Brozoviće nebo albánského brankáře Thomase Strakoshu z Lazia Řím.

Hlavním cílem zůstává bývalý hráč Arsenalu

Prioritou však stále zůstává příchod jiného hráče, který aktuálně v Itálii působí. Na St. James‘ Park by totiž v lednovém přestupovém okně měl dorazit velšský reprezentant Aaron Ramsey, který obléká barvy Juventusu. Newcastle je podle zákulisních informací ochotný nabídnout italskému celku „výrazný peněžní obnos,“ konečné slovo však bude mít třicetiletý středopolař.

Zdroj: Sky Sports Paper Talk

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články