Barcelona pod novým trenérem znovu ožila – SportyŽivě

Barcelona pod novým trenérem znovu ožila

i Foto: fichajes.com
                   

Katalánská Barcelona se pod vedením trenéra Quique Setiéna představila v prvním ostrém zápase a fanouškům na první pohled připomněla doby své největší slávy. Hráči na hřišti jasně dominovali, předvedli neskutečné množství povedených přihrávek a navíc si připsali cenné vítězství 1:0 po trefě Lionela Messiho. Samozřejmě je ještě brzy vynášet jakékoli soudy, nicméně musíme podotknout, že pokud je tohle fotbal, jímž se chce nový kouč prezentovat, své sympatizanty si jistě v brzké době získá.
Bezejmenný trenér vrátil Barcelonu do starých kolejí

Když Barcelona oznámila jméno nového trenéra, mnozí se nad jejím rozhodnutím podivovali. Vždyť Quique Setién nikdy v životě nevedl žádný velkoklub a pro většinu fanoušků představoval jednu velkou neznámou. Prakticky o něm věděli pouze to, že herní styl svých svěřenců dlouhá léta obdivoval. Jak ovšem naznačil první zápas proti Granadě, ze svého pozorování si zřejmě odnesl jen to nejlepší. Barcelona totiž po dlouhé době připomínala tým, který dovedl ke slávě Pep Guardiola.

Naprostá dominance na trávníku a ohromný počet přihrávek, který La Liga nezažila do roku 2006. Celkem se fotbalisté Barcelony pokusili o 1 005 výměn míče, přičemž povedených jich zaznamenali hned 921. K tomu navíc drželi míč z 83 procent. Granada se prakticky nedostala ven z vlastní poloviny hřiště, kromě nastřelené tyčky se nezmohla vůbec na nic.

Na tiskové konferenci po zápase samozřejmě došla řeč i na tyto statistiky, které Setién sice pochválil, ale zároveň dodal, že je ještě hodně co zlepšovat:

„Musím uznat, že jsme předvedli pozoruhodný výkon. Chtěl jsem, abychom kontrolovali hru a byli trpěliví, z tohoto pohledu jsem spokojený. Musíme být ale pochopitelně svižnější, i když občas to ani nejde. Mnoho akcí nám zastavily fauly. Nicméně se nám povedla spousta věcí a postupem času dojde i na tu plynulost. Není snadné se držet plánu, když se soupeř zamkne na vlastní polovině.“

Setién sází na mladé hráče – přesně, jak slíbil

Quique Setién při svém nástupu hlásal, že kromě hvězdných stálic základní sestavy hodlá poskytnout prostor i mladým hráčům, kteří prošli slavnou fotbalovou akademií La Masía. Ani v tomto směru fanoušky rozhodně nezklamal, na hřiště vůbec poprvé pustil dvacetiletého mladíka Riqui Puiga. Podle nového kouče si fotbalista vedl opravdu dobře a určitě to nebyla poslední příležitost, kterou dostal.

Těžké zkoušky teprve přijdou

Je jasné, že podle zápasu s aktuálně desátou Granadou nemůže činit žádné ukvapené závěry. Ty největší zkoušky ohněm totiž teprve přijdou. Již tuto sobotu se Barcelona představí na půdě Valencie, první březnový den ji pak čeká ostře sledovaný duel s Realem Madrid. Až po shlédnutí těchto zápasů můžeme s jistotou posoudit, jestli vliv Quique Setiéna skutečně přispěje ke změně.

Foto: fichajes.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně