Barcelona odstartovala velké lednové přestupy. Do klubu míří křídelník z Anglie za téměř miliardu a půl korun

Zimní přestupové okno ve většině evropských lig startuje až prvním lednovým dnem, přesto si některé kluby zajistily posílení již s předstihem. Jedním z nich je i katalánská Barcelona, která má na svědomí první výrazný přestup tohoto okna.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

Katalánský velkoklub má za sebou po odchodu Lionela Messiho a oznámení masivních finančních potíží náročný podzim. Barcelonu musel po tristních výsledcích opustit kouč Ronald Koeman a ani nový stratég na lavičce slavného celku Xavi zatím nedokázal šestadvacetinásobného španělského šampióna protlačit mezi šest nejlepších týmů, které mají zajištěnu účast v evropských pohárech.

Přesto je právě Barcelona, která stále bojuje s finančními potížemi, prvním klubem, který v lednovém přestupním období provedl výrazný přestup. Katalánský celek posílí za zhruba 55 milionů eur, tedy asi 1,3 miliardy korun španělský reprezentant Ferran Torres, který po roce a půl opouští anglický Manchester City. Jednadvacetiletý křídelník po svém odchodu z rodné Valencie odehrál v Anglii celkem 43 utkání napříč soutěžemi.

iZdroj fotografie: Manchester City FC

K celé situaci se před několika dny vyjádřil i trenér Citizens Pep Guardiola. „Vždycky mám pocit, že když na dveře zaklepou FC Barcelona a Real Madrid, je těžké říct ne. Z hlediska módy, měst a mnoha důvodů,“ prohlásil kouč, který dříve v katalánském týmu působil jako hráč a trenér. „Když mi Ferran zaklepal na dveře a řekl, že chce odejít, řekl jsem mu, ať jde. Chci, aby moji hráči byli spokojení a šťastní,“ pokračuje.

Pokud nejste šťastní, musíte odejít. Nejsme klub, ve kterém prezidenti a CEO budou někomu bránit v odchodu s tím, že musí zůstat. Hráči a kluby se musí dohodnout, v tom tkví byznys, ale pokud hráč chce odejít, tak odejde. Nejde jen o Ferrana, ale o všechny. Pokud chcete odejít, protože budete šťastnější na jiném místě, musíte jít,“ míní. „Kariéra fotbalisty je krátká. Pokud chce odejít a kluby se na tom dohodnou, jsem za něj rád,“ dodal.

Torres po absolvování lékařské prohlídky podepsal v Barceloně smlouvu do léta 2027. Jeho výstupní klauzule činí astronomickou miliardu eur, tedy zhruba 25 miliard korun.

Zdroj: FC Barcelona, Manchester Evening News

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka