Barcelona očekává, že Messiho přestup do Manchesteru City bude v létě dokončen

Barcelonský útočník Lionel Messi. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Kouč Barcelony Ronald Koeman je připraven na to, že Lionel Messi po konci sezóny opustí jeho mužstvo. „Doufal jsem, že Messi pro aktuální ročník zůstane. Kdyby letos v létě odešel, nastala by v Barceloně uplně jiná situace,“ svěřil se holandský stratég. „Je jasné, že chce odejít, ale je známé i stanovisko klubu. Výstupní klauzule je velmi vysoká a neexistuje klub, který by mi v současné situaci zaplatil,“ dodává jedním dechem.

Jak Koeman přiznal, při osobních konverzacích s Messim před sezónou se snažil Argentince zejména motivovat před jeho poslední sezónou v katalánském velkoklubu. „Byl jsem několikrát v jeho domě a poslouchal jsem jeho stanoviska a to, jak celou situaci vidí on. Musel jsem mu však taky vysvětlit, že nejsem součást problémů, které v současnosti s klubem má a že se osobně budu snažit napravit tyhle věci,“ dodal pro britský deník Mirror.

„Naše konverzace skončila debatou o fotbalových taktikách. Zakončili jsme to jako klasickou fotbalovou debatu. Messi mne přesvědčil, že je skutečným milovníkem fotbalu a chce stále dát Barceloně všechno, co dovede,“ uvedl.

Jeho přístup? Není hoden kritiky

„Je samozřejmě otazníkem, na co Leo myslí mimo své působení na hřišti. Já jen dovedu zhodnotit jeho chování jako hráče a jako člověka. Když příjde na trénink, vidím jen odhodlání a dobrá znamená. Jeho přístup není hodný jakékoliv kritiky,“ pokračuje Koeman. „Je stále skvělý. Pořád je tu úžasná věc, že když zahlédne míč, jde vidět, jak ho fotbal baví. Způsob, jakým se dívá na fotbal je absolutně úžasný,“ dodává Koeman.

„Nejen, že má spoustu fotbalové chytrosti, je stále velmi precizní v každé akci s míčem,“ dodává. Messi působí v dresu Barcelony celou svou kariéru, za za katalánský celek odehrál více než sedm stovek utkání, ve kterých vstřelil více než 600 branek. Desetkrát vyhrál s klubem španělskou nejvyšší soutěž, čtyřikrát i Ligu mistrů.