Barcelona mi stále dluží peníze, přiznal bývalý kouč

Na lavičce katalánské Barcelony strávil jen půlrok, klub se ho po vyřazení z Ligy mistrů rozhodl odvolat. Jak vzpomíná trenér Quique Setién na působení na Camp Nou?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V lednu 2020 nahradil na lavičce Barcelony Ernesta Valverdeho, v srpnu téhož roku si sám musel hledat nové angažmá. Španělský kouč Quique Setién vydržel na lavičce katalánského velkoklubu jen půlrok, než se jej vedení rozhodlo po historické domácí porážce 2:8 ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov odvolat. „Klub mi stále dluží peníze,“ přiznal nyní Setién pro podcast El Larguero.

Tehdejší atmosféru v týmu demonstrovaly i údajné spory mezi Setiénem a Lionelem Messim, zkušený trenér přesto byl plně spokojený s výkony argentinského kanonýra. „Nemůžu říct, že by mě zklamal. Jsou věci, které se mi líbí a jsou věci, které nikoli a musím se s nimi smířit,“ doplnil s tím, že důvod jeho předčasného odchodu z Camp Nou je zřejmý. „Barcelonu jsem vždycky chtěl trénovat. Ale když jsou v klubu věci, které vám nesedí, neměl byste být pokrytec a odejít,“ dodal.

iZdroj fotografie: Reuters

Setién se nyní po dvouleté přestávce vrací k trenérskému řemeslu. Po odchodu Unaie Emeryho do Aston Villy totiž převzal španělský Villarreal. „Nebyl jsem si jistý, jestli ještě dostanu šanci někde, kde bych mohl zapadnout. Tohle angažmá je úžasné překvapení, protože Villarreal měl trenéra, který si vedl velmi dobře. Opravdu nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco takového mohlo stát,“ dodává s úsměvem čtyřiašedesátiletý stratég.

Setién: Villarreal je nejlepší místo k rozvoji mých myšlenek

Ten měl nabídky zejména ze severoamerické Major League Soccer, které zvažoval. „Měl jsem nabídky ze zahraničí, ale zatím jsem se na to necítil. Mohl jsem jít do Spojených států, které mě hodně lákají, ale jsem rád za tuhle výzvu. Překvapila mě,“ nastiňuje. „Ředitel Villarrealu Tena mě oslovil s tím, že ví, jak žiju fotbalem. Okamžitě jsme se dohodli, protože bych nenašel lepší místo k rozvoji svých myšlenek,“ zakončil.

Zvolil Villarreal správnou náhradu za Unaie Emeryho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články