Barcelona je bez trenéra, Koeman další prohru neustál. Kdo jej nahradí na lavičce Camp Nou?

Po čtrnácti měsících se s lavičkou katalánské Barcelony loučí jedna z klubových legend Ronald Koeman. Nizozemský kouč byl vyhozen po sérii neuspokojivých výsledků.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Fotbalová Barcelona je bezpochyby ve výsledkové krizi. Z posledních deseti zápasů dokázala zvátězit jen čtyřikrát, přičemž ztratila body s Realem Madrid, Cádizem, Granadou nebo Benfikou Lisabon. Naposledy prohrála nejtěsnějším možným rozdílem na půdě Raya Vallecana a v tabulce nejvyšší španělské soutěže aktuálně drží až devátou příčku se ztrátou šesti bodů na čelo.

Právě proto se vedení katalánského celku rozhodlo spolupráci s nizozemským koučem předčasně ukončit. Barcelona přitom stále bojuje s následky astronomických dluhů, což zapříčinilo dlouhé odkládání možného Koemanova vyhazovu z klubu, o kterém se spekulovalo od ledna letošního roku. Podle informací španělského deníku El País je totiž cena ochodu bývalého nizozemského obránce z lavičky Camp Nou vysoká.

iZdroj fotografie: Depositphotos

12 milionů eur, tedy zhruba 308 milionů korun. Taková je částka, kterou nyní musí Barcelona za předčasné ukončení smlouvy Koemanovi vyplatit. Podle korespondenta ESPN Sama Marsden se nyní otevírá možnost pro příchod bývalého španělského záložníka Xaviho do klubu. „Byl by na tento post perfektní. Fanoušci ho milují a vidí v něm druhého Pepa Guardiolu,“ prohlásil na adresu aktuálního kouče katarského celku Al Sadd.

Aktuálně je všechno nakloněno jeho příchodu na Camp Nou. Prezident klubu Joan Laporta vyčkává se schůzkou, ale podle mého názoru je jen otázkou času, než bude oznámen Xviho příchod do Barcelony,“ míní. „Vypadá to jako nejlepší volba. Když se podíváte na jejich středové řady, kde je Pedri, Gabi nebo de Jong, tak zkušenost, kterou s tímto postem má Xavi může pomoci vybudovat opravdu stabilní zálohu,“ dodává.

iZdroj fotografie: Reuters

Podle moderátorky La Liga TV Semry Hunter by byl Xaviho příchod na Camp Nou jen završením dlouhodobých spekulací. „Je to klubová legenda, která kdysi veřejně prohlásila, že by ráda vedla Barcelonu a je ochotna vrátit se domů když to bude potřeba. On sám by se rád vrátil, ale zatím není nic jasné,“ dodává.

Zdroj: FC Barcelona, Sky Sports

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“