Barcelona hodlá přes zimu tradičně vylepšovat soupisku hvězd

i Foto: forbes.com
                   

Někteří lidé ještě stále užívají sváteční nálady s tím, že do svých zaměstnání se vrátí až začátkem příštího týdne, ve fotbalové Barceloně se ovšem rozhodně nelení. Vedení klubu už totiž pomalu spřádá plány, jak svou soupisku plnou hvězdných hráčů ještě o něco vylepšit. Je vcelku jasné, jakými hlavními tématy se bude zabývat. Připravuje se totiž postupné omlazené kádru a výraznější podpora ofenzivní činnosti, na kterou slavný Lionel Messi už sám nestačí.

Barcelona potřebuje změnu, staré opory na všechno nestačí

Katalánská Barcelona se v sobotu 3. 1. 2020 postaví k prvnímu letošnímu zápasu, který je shodou okolností také městským derby. Tým se proto ve čtvrtek sešel k úvodnímu tréninku, kde zajisté padla celá řada taktických pokynů. Soubor hvězd potřebuje šlapat hned od začátku, protože další kluby v rámci La Ligy mu šlapou na paty. Real Madrid kupříkladu ztrácí pouhé dva body. Velké cíle samozřejmě platí i pro Ligu mistrů, v rámci které se Barcelona za dva měsíce utká s italskou Neapolí. Nabitý program zkrátka nenabízí prostor pro žádné klopýtnutí.

Španělský deník AS před nedávnem přinesl informace o tom, k jakým změnám v sestavě trenéra Ernesta Valverdeho by mohlo v nejbližších dnech dojít. Nejmenovaný zdroj prý hlásí, že klub hodlá přivést posilu obranných valů, která postupně nahradí Gerarda Piquého, jemuž ve dvaatřiceti letech nezbývá příliš aktivních let ve vrcholovém sportu. Dále je pak na pořadu dne omladit útočné formace, protože mužstvo je snad až příliš závislé na výkonech jednotlivce. Když zkrátka nenastoupí Lionel Messi, na hře Barcelony je to proklatě znát.

Hráči, které Barcelona intenzivně sleduje

V médiích už se samozřejmě objevují také informace o konkrétních jménech, které by v brzké době mohli posílit sestavu Barcelony. Klub i nadále sleduje především nizozemského obránce Matthijse de Ligta, jehož ovšem z Ajaxu poměrně nedávno vykoupil Juventus Turín. Právě jednadvacetiletý bek se ovšem jeví jako nejlepší náhrada za Piquého, jemuž končí smlouva v roce 2022. Dále se pak v hledáčku Barcelony nachází také třiadvacetiletý Andreas Christensen, který v londýnské Chelsea určitě nedostává tolik prostoru, kolik by vzhledem ke svému potenciálu zasluhoval.

Opakuje se také jméno Nikoli Milenkoviće ze Srbska, který momentálně kope za klub ACF Fiorentina a letos nastřílel už tři branky. Posledním adeptem na angažmá v Barceloně z hlediska obrany je pak Diego Karlos ze Sevilly.

Co se útočných fotbalistů týče, tam se předpokládá odchod Ousmana Dembelého, který ani po třech letech nepřesvědčil o svých schopnostech. Valverde hodlá dále pracovat na začlenění Antoina Griezmanna, jehož role v týmu bude v dalších letech stěžejní. V neposlední řadě Barcelona sleduje také Daniho Olmu z Dynama Záhřeb. Jak ale přestupové machinace nakonec dopadnou, ukáže až čas. Zatím se pohybujeme pouze v rovině spekulací.

Foto: forbes.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články