Barcelona hlásí další dva odchody. Messiho opouští chilský bijec i rychlonohý pravý bek

Arturo Vidal míří do Interu Milán. (zdroj: inter.it)

Fotbalovou Barcelonu opouští zkušená dvojice, která v loňské sezóně tradičně operovala v základní sestavě. V plánech nového kouče Ronalda Koemana nebylo místo pro třiatřicetiletého Chilana Artura Vidala, který zamířil do milánského Interu. S Camp Nou se loučí i šestadvacetiletý portugalský reprezentant Nélson Semedo, kterého za téměř 30 miliónů euro získali Wolverhampton Wanderers a zahraje si poprvé v kariéře na ostrovech.

„Jsem velmi nadšený, že tu mohu být. Je to velmi kvalitní mužstvo a zahrát si Premier league byl můj sen. Těším se až všechnno odstartuje, potkám spoluhráče a začnu trénovat,“ řekl Semedo v úvodním interview pro klubový web. „Vybral jsem si Wolves, protože věřím, že je to skvělý tým hrající dobrý fotbal. Má za sebou skvelou loňskou sezónů a jsou velmi významní jak v Anglii, tak Evropě. Doufám, že letos dokážeme udělat něco skvělého,“ pokračuje pravý bek, který za Barcelonu nastoupil ke 124 zápasům.

Nélson Semedo po podpisu smlouvy. (zdroj: wolves.co.uk)

Na Moulinex Stadium se může těšit jak na řadu spoluhráčů z portugalské reprezentace, tak portugalského kouče Nuna Espírita Santa. „Kouč Nuno je velmi dobrý. Dařilo se mu tady ve Wolves i v jeho předchozích týmech. Samozřejmě se od něj jdu učit,“ uvedl.

Jsme hladoví, zní z Wolves

„Není časté, že máme šanci podepsat hráče světové třídy z jednoho z nejlepších klubů,“ přiznal výkonný ředitel klubu z hrabství West Midlans Jeff Shi. „Podpis Nelsona naznačuje, že nepolevujeme ve vývoji a jsme stále hladoví, ale skromní v našich srdcích,“ dodal.

Nélson Semedo byl představen jako nová posila Wolves. (zdroj: wolves.co.uk)

Naopak do italské Serie A se na závěr kariéry vrací Arturo Vidal. Temperamentní záložník, který odehrál čtyři sezóny v dresu Juventusu však bude oblékat barvy Nerazzurri. Vidal se v Interu může těšit na znovushledání s koučem Antoniem Contem, se kterým dříve třikrát opanoval italskou nejvyšší soutěž.

Třiatřicetiletý důrazný záložník se během svého působení v Barceloně stal miláčkem tamních fanoušků, nový kouč Ronald Koeman však předem proklamoval, že zkušený Chilan nehraje v jeho plánech roli. Vidal tak po necelé stovce utkání míří za částku okolo 900 tisíc euro zpět do Itálie.