Baráž mezi Jihlavou a Karvinou opět přinesla sporná rozhodnutí arbitrů

i Foto: jihlavskadrbna.cz
                   

Po uplynulém víkendu můžeme konečně říci, že letošní ročník Fortuna ligy máme oficiálně za sebou. Ačkoli všechna veledůležitá klání nadstavbové části soutěže o první příčky skončila již před nějakou dobou, ještě pořád zbývalo rozklíčovat hádanky kolem případného nováčka mezi elitou či setrvání týmu současného. V baráži se proti sobě postavila Karviná s Jihlavou. Nakonec se radoval prvně jmenovaný klub, jemuž výrazně pomohla výhra v prvním utkání. Klání druhé přineslo divákům (těm několika málo) pouze nerozhodný výsledek a také kritiku na stranu rozhodčích, což se v našich vodách stává již takovým smutným pravidlem. Na co si trenér domácích stěžoval?

Druhé měření sil překvapení nepřineslo

V prvním zápase MFK Karviná, k překvapení svého hlavního kouče Františka Straky, překonala svého druholigového soupeře FC Vysočinu Jihlava. Jistě si vzpomínáte na pozápasový rozhovor, v němž si „Franz“ stál za tím, že jeho svěřenci pouze remizovali, o čemž s ním dlouhou dobu marně polemizoval sportovní redaktor České televize Lukáš Kaleta. Do utkání druhého šla tedy Karviná s mírnou výsledkovou výhodou, ačkoli se venkovní zápasy mnohdy vyvíjejí naprosto jinak než ty před domácím publikem. Nadupané ochozy tlačící Jihlavu vpřed je nakonec ovšem nemusely trápit, návštěva se pohybovala těsně nad hranicí tří tisíc příznivců.

Jihlava od čtrnácté minuty držela těsné vedení 1:0 po trefě Zoubeleho. Karviné se dlouhou dobu nedařilo najít recept na zodpovědnou obranu svého soupeře, kterému vstřelila vyrovnávací branku až v 70. minutě, kdy se nemýlil Faško. Tento výsledek nakonec vydržel až do konce, takže se fotbalisté Karviné mohli začít radovat. Naopak jihlavským do smíchu rozhodně nebylo. Plný emocí byl zejména trenér domácích Radim Kučera, který pochválil výkony svých svěřenců, nicméně se pustil do ostré kritiky kompletního tria arbitrů:

„Je velice těžké hrát sto osmdesát minut proti čtrnácti.“

Co se Kučerovi nelíbilo?

Podle Kučery se Jihlava svému prvoligovému protivníkovi v mnoha ohledech vyrovnala, ba jej dokonce předčila. Dále vyjádřil své obavy, že pokud tým z druhé nejvyšší fotbalové soutěže nepostoupí přímo, nemá v barážových soubojích příliš nadějí. Ostatně postoupit se nepodařilo ani Brnu. Problém ale podle něj netkví ve výkonech hráčů, nýbrž ve kvalitě rozhodčích, kteří kupředu evidentně tlačí lépe postavené celky.

Kučera je toho názoru, že ve druhém barážovém zápase měla hřiště předčasně opustit hned dvojice fotbalistů Karviné, kteří se podle něj provinili za hranicí pravidel, za což si zasloužili vidět červenou kartu. Zbytek rozhovoru už se nesl v odevzdaném duchu, což jde vyčíst z trenérovi reakce na otázku, zda je mu po prohraném duelu smutno:

„To je nerespektování slušných mravů, nějakého etického kodexu. Hráči do toho dali úplně vše a teď mají slzy v očích. Tady se rozhoduje o budoucnosti celého klubu. Jsem zklamaný.“

Jsou reakce trenéra Jihlavy přehnané, nebo je na nich opravdu alespoň zrnko pravdy? To je na posouzení každého z nás. Víc se s tím momentálně již bohužel udělat nedá.

Foto: jihlavskadrbna.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články