Barák se vrátil po zranění, obnovenou premiéru korunoval brankou

Foto: calcionews24.com

Antonín Barák se v roce 2017 přestěhoval ze Slavie do italského klubu Udinese Calcio a nutno podotknout, že v úvodních zápasech na nové adrese si nevedl vůbec špatně. Na hřišti se pracoval do roztrhání sil, střílel branky a několik jich dokonce připravil i pro své spoluhráče. Pak ale přišlo závažné zranění zad, které jej na dlouhý čas vyřadilo ze hry. Nyní se ovšem rodák z Příbrami znovu vrátil na scénu a učinil tak v opravdu velkém stylu. Za Lecce, kde momentálně hostuje, odehrál první ligový zápas a rovnou jej ozdobil krásnou brankou.

Hostování Barákovi zřejmě prospívá

Pětadvacetiletému záložníkovi se snad konečně začíná blýskat na lepší časy. Na počátku sezóny byl v Udinese nadbytečný. Do hry se dostával jen zřídkakdy a když už nastoupil, příliš skvělých momentů nepředvedl. I proto jej vedení klubu poslalo na hostování do US Lecce, které je v tabulce italské Serie A momentálně na sedmnácté příčce. Ačkoli si Barák tímto přesunem z hlediska hierarchie poněkud uškodil, alespoň dostal příležitost znovu nastartovat svou kariéru, která se zasekla v momentě, kdy si ošklivě poranil záda.

Zranění si přivodil krátce po svém přestupu do Itálie, kde za Udinese odehrál 34 zápasů, nastřílel sedm branek a k tomu připojil čtyři asistence. V minulém ročníku neodehrál ani jednu minutu. V nedávném pohárovém zápase proti Turínu sice hrdě nesl kapitánskou pásku, jak se ale později ukázalo, jednalo se o jakousi rozlučku před velkým třeskem.

Barák přispěl k nejlepšímu klubovému výkonu sezóny

Antonín Barák se v barvách US Lecce uvedl opravdu na výbornou. Nastoupil totiž do ligového zápasu proti FC Turín, kdy v devatenácté minutě zvyšoval na 2:0. Pocity, které se v tu chvíli uvnitř českého fotbalisty odehrávaly, se nedají popsat jinak než čistá euforie. Ligovou trefu totiž slavil po necelém roce. Po zápase se samozřejmě rozplýval i na sociálních sítích, kde poslal fanouškům jasný vzkaz:

„Skvělé představení od našeho týmu. S výkonem jsme velmi spokojení. Hodně mi tyto emoce chyběly, chci poděkovat svým spoluhráčům.“

Foto: calcionews24.com