Baník za něj zaplatil dva miliony, přesto výkony neohromil. Potočný si na jaře vyzkouší nové angažmá

                   

Dva milióny korun. Takovou částku zaplatil v lednu 2020 podle odhadů Baník za křídelníka Romana Potočného, který tou dobou v Liberci s devíti brankami atakoval tabulku střelců tehdy probíhající sezóny. Na své výkony však v Ostravě zdaleka nenavázal, za dvanáct měsíců se trefil jen čtyřikrát a zamíří na hostování do Zlína.

O Potočného měla loni v lednu zájem i pražská Sparta, ten si však nakonec vybral ostravský Baník, který byl v jednáních nejaktivnější a příznivci slezského klubu si slibovali nejen bojovnost, ale zejména góly a asistence, kterými se prezentoval ve Slovanu Liberec. To však nenastalo a proto se Ostravští rozhodli, že v dubnu třicetiletý křídelník bude aktuální sezónu dohrávat ve Zlíně.

iPotočný v dresu Slovanu Liberec. (zdroj: PxHere.com)

„Víme o Romanovi, že to je kvalitní fotbalista, ale u nás se bohužel herně trápil a sám věděl, že to není ono. Bylo to velmi složité rozhodování a rozhodnutí. Ale udělali jsme ho s tím, že by ta krátkodobá změna prostředí mohla jemu samotnému prospět,“ prohlásil pro fcb.cz sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann, který zdůraznil, že půlroční hostování je bez opce a tudíž se Potočný do Ostravy v létě vrátí.

„Už jsme se o Romana několikrát zajímali ohledně transferu do Zlína,“ prozradil pro klubový web zlínského Fastavu generální manažer Zdeněk Gyrgera. „Vyšlo to až nyní, byť jen v rámci hostování. Jsem rád, že můžeme s tímhle hráčem spolupracovat. Slibujeme si od něj především zvýšení produktivity do útočné fáze,“ dodal. Zlín se tak stane již čtvrtou prvoligovou destinací zkušeného křídelníka, který krátce nakouknul i do národního týmu.

iRoman Potočný. (zdroj: PxHere.com)

Sám Potočný se však na novou šanci těší. „Seběhlo se to hrozně rychle. Včera večer mi volal můj manažer a po něm i Zdeněk Grygera. Byl jsem rád za velký zájem Zlína a rozhodl se přijmout jeho nabídku. Těším se na nové prostředí, byť to bude jen na krátko. Doufám, že naše spolupráce bude přínosem pro obě strany a posuneme se tabulkou nahoru,“ dodal pro fcfastavzlin.cz.

Zlín, který koučuje bývalý trenér Baníku Bohumil Pánik, je aktuálně v tabulce na třináctém místě a na jaře se mu zatím nedaří. Od konce listopadu se Ševcům nepodařilo zvítězit a Potočného spoluhráči nasbírali jen tři body za tři remízy. To se může změnit již o víkendu, kdy Zlín čeká v moravském derby tápající Zbrojovka Brno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články