Baník vyhlásil cíle pro novou sezónu. Chystá i nové dresy

Ostravský Baník za sebou rozhodně nemá úspěšnou sezónu. Slezský klub, který dlouhodobě usiluje o účast v evropských pohárech, skončil až na osmé příčce. I proto již v průběhu ročníku vedení sáhlo k trenérské výměně. Mladého kouče Ondřeje Smetanu navíc před vstupem do nové sezóny doplnilo zkušené eso v podobě Tomáše Galáska.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Jasným cílem by v současném modelu měla být podle vedení ostravského klubu účast v elitní skupině boje o titul. „Po debatě se sportovním ředitelem a trenérským týmem jsme si stanovili jako cíl po základní části umístění v elitní skupině. Ale také zapracování nově příchozích hráčů a další začleňování odchovanců,“ prohlásil výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

Ke stanovenému cíli mají Ostravanům dopomoci i výrazné posily. Do moravskoslezské metropole zamířil záložník Lukáš Budínský, útočníci Ladislav Almási a Jiří Klíma nebo stoper David Lischka. Přesto podle sportovního ředitele Aloise Grussmanna je potřeba čas, než se zkvalitnění kádru naplno projeví.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

„Za mého desetiměsíčního působení přišlo do Baníku jedenáct nových hráčů, z toho teď v posledním období osm. Mužstvo bude potřebovat čas, než si v něm vše sedne a než dostane svou tvář. Cíle Baník musí a chce mít ty nejvyšší, ale v první fázi pro nás bude důležité dostat se do skupiny o první až šesté místo,“ uvedl Grussmann.

Zásadní slovo bude mít i nový asistent trenéra Tomáš Galásek, který dříve jako hráč v Baníku působil. „Jsme všichni rádi, jsou to další zkušené oči do realizačního týmu. A myslím, že i hráči cítí, že je přínosem a že jeho názory mají váhu. Vše spolu diskutujeme a na tom se bude podílet. Je součástí realizačního týmu, moje pravá ruka, takže jeho podíl na chodu týmu je velký,“ prohlásil současný trenér Baníku Ondřej Smetana.

Jeden z historicky nejvýznamnějších českých fotbalových oddílů čekají v průběhu nadcházející sezóny i oslavy sto let od založení klubu. Právě proto budou Ostravané do konce kalendářního roku nastupovat ve stejných dresech jako loni. „Do sezony vstoupíme ve stejných dresech, v jakých jsme hráli v minulé sezoně, nicméně na jaře už budou dresy jiné, výroční,“ dodal Bělák.

zdroj: fcb.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bezmozek se rozjel na červenou, dodávku na videu surově odhodil na semafor. Tihle lidé by už nikdy neměli řídit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bulharsko hned na začátku války Ukrajinu zachránilo, dodalo jí až 100 % potřebné munice. A také dnes tvoří až 1/3 dodávek
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti