Baník v pohárech? Dokud je teoretická šance, budu věřit do poslední chvíle, přiznává Juroška

                   

Neproměněná penalta a neuznaný gól. Ostravský Baník na hřišti Slovanu Liberec několikrát sahal po vítězství, přesto si ze severočeské metropole odváží jen bod po bezbrankové remíze. Sen o evropských pohárech se tak pomalu, ale jistě vzdaluje.

Proti Liberci byl jasně lepším týmem, přesto nedokázal snahu přetavit ve výsledek. Utkání Baníku Ostrava proti přímému soupeři v boji o evropské poháry z Liberce však skončil jen remízou. Svěřenci kouče Ondřeje Smetany tak stále na místa, zajišťující předkolo Konferenční ligy, ztrácejí dvanáct bodů.

„Dokud je teoretická šance, budu věřit do poslední chvíle. Soustředíme se na každý zápas. I když ten bodový rozptyl je už velký. My prostě chceme podat v každém zápase co nejlepší výkon. Bodově nás to zatím neodměňuje, jak bychom si přáli, i když si myslím, že ty výkony nejsou vůbec špatné,“ prohlásil po utkání pro klubový web levý obránce Jan Juroška.

iZdroj fotografie: Pexels

Ten přitom neskrýval naštvání z nejvýraznější situace utkání. Ve 37. minutě centroval do vápna domácích Gigli Ndefe, který nečekaně propadl až za zády brankáře Knoblocha. Sudí Zelinka však gól kvůli faulu libereckého záložníka Kamsa Mary branku neuznal a odpískal penaltu. Tu však stoper Baníku Patrizio Stornati poslal jen do tyče, proměnil až následnou dorážku. Ani ta však nebyla uznána, Stronati se totiž dopustil dvojitého hraní.

„Musím říct, že dneska bylo štěstí, že jsem střelu netečoval. Jinak by Stronati mohl dorážet a jeho následný gól by platil. Takhle jen trefil tyč, bez mé teče, takže to nemohla být branka,“ prohlásil po utkání pro klubový web brankář domácích Milan Knobloch. „Balón prostě letěl zpátky k němu bez mé teče, tak mi bylo jasné, že to platit nebude,“ dodal.

iZdroj fotografie: Pexels

Byli jsme naštvaní, ale fotbal někdy takové situace přináší. Mrzí nás to, ale nic už s tím neuděláme. Myslím, že nás to neovlivnilo. Říkali jsme si, že musíme pokračovat dál. Že musíme i ve druhém poločase pokračovat aktivně, což se nám podařilo. Vytvořili jsme si nějaké šance, konkrétně největší asi tu moji. Měl jsem ji určitě proměnit, místo toho jsem si narazil kostrč. Je to škoda,“ komentuje celou situaci pro fcb.cz Juroška.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články