Baník testuje slavné jméno. Mužstvo po dvou letech opustí sedmimiliónový nákup

                   

Možný příchod i odchod z kádru hlásí osmý celek loňského ročníku z Ostravy. Moravskoslezskou metropoli opouští již šestý hráč, na hostování s opcí míří do zlínského Fastavu šestadvacetiletý krajní záložník Rudolf Reiter. Naopak posilou by se mohl stát držitel slavného jména, kterého Baník testuje.

Seedorf. Příjmení nizozemské legendy, která si zahrála za Real Madrid i AC Milán, stále vzbuzuje živé vzpomínky. Ty ožívají i v Ostravě, Baník totiž testuje holandského křídelníka Sherwina Seedorfa, který je s legendárním Clarencem Seedorfem ve vzdáleném příbuzenském vztahu. Rychlonohý odchovanec Feyenoordu dříve působil i v anglickém Wolverhamptonu a Bradfordu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Naposledy však třiadvacetiletý Nizozemec působil v barvách skotského Motherwellu, za který odehrál více než čtyři desítky utkání a pomohl i v kvalifikaci Evropské ligy. S Baníkem se v současné době připravuje, v mužstvu by měl být prozatím na zkoušce. Slezský klub tak může rozšířit počet Holanďanů ve svém kádru, již v lednu totiž získal z Karviné obránce Gigli Ndefeho.

Je to mladý kluk, který má velmi zajímavé reference, zdobí ho určitě rychlost, výbušnost, hra jeden na jednoho. Chceme si ho proto prohlédnout jak v tréninku, tak v zápasech. Nějakou dobu tady s námi stráví. Reagoval na naši nabídku velmi pozitivně, navíc je výhoda, že v první aklimatizaci mu pomůže krajan Gigli Ndefe,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel klubu Alois Grussmann.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Naopak loučení čeká Rudolfa Reitera, který v loňské sezóně hostoval v dresu Zbrojovky Brno. Šestadvacetiletý křídelník, za kterého Baník před dvěma lety zaplatil více než sedm miliónů korun, se v Ostravě neprosadil a míří na hostování tentokrát s opcí do Zlína. Jde tak již o šestý odchod z kádru Ondřeje Smetany.

Klub již dřív opustil španělský záložník Pepe Mena, ještě před odchodem Reitera zamířili do Zlína i Robert Hrubý a Martin Fillo. Ondřej Šašinka bude spolu s Danielem Holzerem v nadcházející sezóně hájit barvy Slovácka, které bude bojovat o základní skupinu Evropské konferenční ligy. Nejvýraznějším odchodem je pak přestup Patrizia Stronatiho, který zamířil do maďarského Puskáse.

Modrobílé barvy v nadcházející sezóně naopak obléknou třiadvacetiletý stoper Sparty David Lischka, a dvaadvacetiletý slovenský talent Laco Almási, který dříve střílel branky za Dunajskou Stredu.

zdroj: fcb.cz, transfermarkt.com, sport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články