Baník přišel o své největší ofenzivní eso. Trenér Hapal prozradil, jak to vypadá s posilami

Když se na podzim dostal na hřiště, patřil k nejnebezpečnějším hráčům Baníku. Teď ale musí ostravský trenér Hapal vymyslet, jak nahradit produktivního útočníka.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Přípravné utkání se Skalicí sice fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli 2:0, mnohem důležitější je ale informace o situaci kanonýra Ladislava Almásiho. Slovenský reprezentant, který je hlavním ofenzivním esem Slezanů, v prvním poločase špatně došlápl a ze hřiště po chvilce odkulhal do šatny.

Optimismus není na místě

„Zatím co vím, tak je to zvrtnutý kotník, ale uvidíme. Pošleme ho na vyšetření, nevím, jestli s námi odletí na soustředění hned. Možná se připojí v průběhu. Musíme zjistit, co to je. Snad půjde jen o lehčí výron a nebude to na delší dobu,“ řekl po utkání Moravskoslezskému deníku trenér Pavel Hapal. Optimismus ale rychle vystřídalo rozčarování.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Vyšetření na magnetické rezonanci odhalilo, že jde o vážnější zranění. „Slovenský reprezentant má z úterního utkání ve Skalici bohužel poraněné vazy v kotníku. Odhadovaná doba léčby je šest týdnů,“ informoval Baník na sociálních sítích. Je tedy jasné, že Ladislav Almási nestihne start jarní části Fortuna ligy. Problémy s kotníkem měl útočník i na podzim, kdy odehrál jen sedm zápasů. V nich ale vstřelil pět gólů.

Posily? Hlavně do defenzivy

Almási tak s Baníkem neodletěl na soustředění do Turecka. „Není vyloučeno, že by za námi Laco dodatečně přiletěl, ale to bude záležet na jeho zdravotním stavu,“ řekl trenér Hapal. V letadle chyběli kvůli zranění i Daniel Tetour, Patrik Měkota a Ladislav Takács. Kouč věří, že je spoluhráči dokáží nahradit. „Varianty jsou. Do středu je tam Šíňas (Šín), Miškovič, myslím, že i Buchtič (Buchta) zahrál výborný druhý poločas, takže alternativ máme dost,“ prozradil. Pokud jde o posily, chce hlavně hráče do defenzivy. „Uvidíme, jestli se něco povede,“ dodal Hapal.

Bude Baník nebezpečný i bez Ladislava Almásiho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články