Baník představuje první posilu. Ze zahraničí přichází dvoumetrový útočník

i Zdroj fotografie: FC DAC 1904 Dunajská Streda
                   

Ostravský Baník hlásí první letní posilu. Osmý celek uplynulého ročníku chce podle sportovího ředitele Aloise Grussmana útočit na vyšší příčky tabulky, k čemuž by měl dopomoci i slovenský mládežnický reprezentant Laco Almási.

Vítkovický stadion již dříve opustil španělský záložník Pepe Mena, do Zlína pak zamířil jak zkušený obránce Martin Fillo, tak sedmadvacetiletý záložník Robert Hrubý. Pod koučem Ondřejem Smetanou nebude pokračovat ani pětadvacetiletý Daniel Holzer, který zamířil natrvalo na Slovácko. Do Uherského Hradiště míří na roční hostování s opcí i útočník Ondřej Šašinka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sportovní ředitel klubu Alois Grussmann již dříve prohlásil, že cílem je oživit kompletní kádr od obrany po útok. I proto Baník usiloval o získání dvaadvacetiletého útočníka Laca Almásiho, který je kmenovým hráčem Ružomberoku, loni však působil v barvách ruského Achmat Groznyj. Bez čtyř centimetrů dvoumetrový útočník si nyní poprvé vyzkouší i českou nejvyšší soutěž.

Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo takového hráče do Baníku přivést. Využili jsme toho, že ruský klub nemohl uplatnit na hráče opci a že Laco Almási měl zájem pokračovat v zahraničí. Proto jsme vstoupili do jednání s Ružomberokem a výsledkem je skutečnost, že Laco Almási je kmenovým hráčem Baníku,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle něj je mládežnický reprezentant, který debutoval již v šestnácti letech ideální posilou pro současný kádr Slezanů. „Je to mladý a velmi perspektivní hráč s výbornou postavou a fyzickými parametry. Ideální prototyp moderního útočníka,“ doplnil pro fcb.cz. Sám Almási se o působení v moravskoslezské metropoli nerozhodoval dlouho.

Vím, že Baník je jedním z tradičních velkých českých klubů. A že má výborné fanoušky, kteří jsou pro fotbal až fanaticky zapálení. To mám rád. Cítil jsem i zájem trenéra Smetany, nebylo opravdu o čem dlouze přemýšlet. Na Baník se těším,“ prohlásil odchovanec Dunajské Stredy, který v loňské sezóně zasáhl i do kvalifikace o Evropskou ligu.

Dlouholetý člen mládežnických výběrů Slovenska má na svém kontě 30 startů ve slovenské nejvyšší soutěži, ve kterých vstřelil 9 branek a na dalších 5 přihrál. Výraznou stopu zanechal i tamní druhé lize, ve které odehrál 27 zápasů a zapsal si 15 branek a 9 asistencí.

zdroj: transfermarkt.com, fcb.cz, mfkruzomberok.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení