Baník pod Hapalem poprvé padl, nestačil na Plzeň. V čem vidí zkušený kouč naději?

Ostravský Baník musel popáté v ročníku zkousnout hořkost porážky. Slezané ve Štruncových sadech hned třikrát kapitulovali a tři body tak zůstávají v Plzni.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Západočeši vstoupili do utkání aktivněji a zásluhou jim byly dvě brzké branky. Nejprve se v 8. minutě prosadil Lukáš Kalvach, o deset minut později slavil gól také Jan Kliment. Po rychlé sprše se probudil také Baník a mohl rychle snížit. Hlavička Ladislava Almásiho, ani projektil Michala Frydrycha však do brány nezamířily. Ostravané se ve druhé půli hnali za snížením, ve 47. minutě zastavila střelu Daniela Smékala až branková konstrukce.

Úspěšný pokus přišel až v 61. minutě, kdy se ve skrumáži ve vápně dokázal nejlépe zorientovat Almási a pohotově zakončil. Domácí přesto drama nedovolili a v 78. minutě navýšil vedení Jhon Mosquera. Baník tak podesáté v ročníku ztratil body, které zůstávají ve Štruncových sadech. „Určitě převládá zklamání z výsledku,“ přiznal po své první porážce na lavičce Baníku nový kouč Pavel Hapal.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Nicméně si myslím, že jsme tu nepředvedli vůbec špatný výkon. Nepamatuju si, kdy tady mělo mužstvo v poslední době tolik gólových šancí, když pominu pohárová utkání Plzně,“ dodává s odkazem na dvě desítky vyslaných střel. Jen čtyři však zamířily na bránu. „Ráz zápasu dal úvod, kdy Plzeň měla velkou šanci a pak po naší chybě dala gól. Když se takové mužstvo dostane do vedení, je to pro ně velká výhoda,“ zhodnocuje. Slezané přesto podle jeho slov mířili za lepším výsledkem.

Hapal: Od výkonu se dá odrazit

My jsme se nevzdali, dostali jsme i druhý gól, ale věděli jsme, že když se nám podaří dát kontaktní branku, jsme schopni se zápasem něco udělat. V první půli jsme měli spoustu gólových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Proto je výsledek takový,“ ví třiapadesátiletý stratég. „Ale musím říct, že od toho výkonu se dá určitě odrazit. Když přijde i proměňování šancí, posune se to jinam,“ zakončil. Baník tak může živit bodovou naději v dalším kole, kdy se v domácím prostředí utká s Mladou Boleslaví.

Jak se vám líbí vystoupení Baníku pod Pavlem Hapalem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články