Baník po bojovném výkonu v Edenu neuspěl. Frydrych: Rozhodčího neovlivníme

Ostravský Baník pokračuje ve zlepšených výkonech pod trenérem Pavlem Hapalem, přesto nakonec proti pražské Slavii padl 3:1. Jak hodnotil utkání stoper Michal Frydrych a proč podle něj druhá branka domácích neměla platit?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Slezané do Edenu přijeli s jasnou strategií, která spočívala v pevné defenzivě a důrazu v osobních soubojích. Sešívaní se tak v první půli jen těžko dostávali do vyložených šancí. Výjimkou byla střela Ondřeje Lingra ze 7. minuty, která proletěla jen vedle levé tyče. Stejný hráč byl blízko brance i v závěru poločasu, jeho dalekonosná ránu však zastavila branková konstrukce. Naopak z brejku mohl skórovat Eldar Sehić, ale sám před domácí bránou selhal.

Gólové hody přinesla až druhá půle. Nejprve si v 53. minutě srazil centru do vlastní brány záložník Baníku Filip Kaloč, o tři minuty později však dokázal opět vyrovnat misky vah hlavičkou po rohu Jiří Fleišman. Trenéru Jindřichu Trpišovskému se povedlo střídání a v závěru mohl se svými svěřenci slavit. V 73. minutě se totiž prosadil Matěj Jurásek, po šesti minutách svou trefu zopakoval a upravil na konečných 1:3.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Poměrně dobře se nám dařilo Slavii bránit, ale přišel smolný vlastní gól. Na tuto branku jsme našli odpověď po standardní situaci, ale po druhém gólu Slavie se utkání zlomilo. Kluci na hřišti nechali všechno, ale chtělo to některé situace lépe dohrát,“ smutnil na tiskové konferenci po utkání kouč Baníku Pavel Hapal. Podle stopera Michala Frydrycha byl zlomovým momentem druhý gól, kterému předcházel neodpískaný faul na Gigliho Ndefeho.

Frydrych: Snažili jsme se rozhodčího upozornit

Snažili jsme se na to rozhodčího upozornit. Na hřišti jsem viděl Gigliho, jak přeskočil hráče, vypíchl mu míč, chtěl pokračovat v běhu, ale hráč mu přišlápl nohu,“ doplňuje zkušený stoper s tím, že rozhodčí odmítl jít situaci přezkoumávat. „Snažili jsme se to rozhodčímu říct, ale ten se na video podívat nešel. Já už jsem video viděl, mám i nějaké zprávy, že to faul byl, ale to my neovlivníme,“ kroutil hlavou na stránkách klubu.

Přesto podle Frydrycha Baník ukázal svou sílu. „Bylo vidět, že jsme si sem pro nějaký bod přijeli a že to nebyl odevzdaný výkon,“ zakončil. Slezané nyní budou chtít navázat na dobré výkony proti pražským Bohemians, před zimní pauzou je čeká ještě osmifinále ligového poháru proti Spartě Praha.