Baník opět míří vysoko, s novými posilami v zádech

                   

Doby, kdy se tradiční český fotbalový klub Baník Ostrava potácel na prahu existenční krize a v tabulce na něj zbývaly samé nelichotivé příčky, jsou již zapomenutou minulostí. Minulý ročník Fortuna ligy jasně ukázal, že se konečně začíná blýskat na lepší časy. Je ovšem třeba neusnout na vavřínech a nepodcenit ani přípravu na sezónu aktuální, což se ostravskému celku na plné čáře povedlo. Kromě toho, že podepsal legendy v podobě Milana Baroše a Jana Laštůvky, přivedl do svých řad hned čtyři zvučné posily. Jaké?

Dyjan Carlos De Azevedo

Rodák z Brazílie začínal v mládežnických kategoriích maďarské Budapešti. Odtud záložník a příležitostný útočník odešel na Slovensko, kam měl z Maďarska poměrně blízko. Vystřídal dva kluby, konkrétně Bodvu Moldavu nad Bodvou a Partizán Bardejov. V sezóně 2017/2018 jej poprvé zlákal Baník Ostrava, za který odehrál 27 zápasů, vsítil tři branky a dalších šest přihrál.

Stal se okamžitě miláčkem domácích tribun a také jedním z nejlepších hráčů týmu. Pak ale nyní osmadvacetiletý fotbalista vyslyšel vábení druhé nejvyšší francouzské ligy, což mu tenkrát příznivci Baníku nemohli odpustit. Po jednom roce v zahraničí a příliš neuspokojivých výsledcích se vrací zpět do Ostravy, kde se pokusí odčinit své předchozí rozhodnutí. Uvidíme, jestli jej tribuny vezmou zpátky.

Milan Lalkovič

Slovenský šestadvacetiletý šikula zažil podobný příběh jako tuzemský Tomáš Kalas. Ještě v mládežnickém věku odešel do londýnské Chelsea, do jejíchž řad se ovšem nikdy neprosadil. Pět let strávil na cestách, stále měnil kluby a byl posílán na různá hostování. Protože se nikde dlouho neohřál, začalo se to samozřejmě projevovat na herní kvalitě. Když se jej Chelsea v roce 2014 definitivně zbavila, pokusil se prosadit v české lize, když posílil Mladou Boleslav. Ani tam se mu ovšem nedařilo. Následovalo další cestování po nižších anglických soutěžích. Dosud poslední ročník strávil v Olomouci, odkud jej koupil Baník Ostrava. Zde se útočník pokusí vzkřísit svou uvadající kariéru (už poněkolikáté).

Rudolf Reiter

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty se dostal do hledáčku Baníku Ostrava již v zimě, jenže tenkrát se ještě přestup nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Záložník totiž patřil od roku 2017 pražským Bohemians 1905 a tamní vedení se jej nehodlalo vzdát lacino. Není se ostatně čemu divit. Reiter odehrál za Klokany celkem 59 zápasů, v nichž čtyřikrát skóroval a šestkrát poslal finální přihrávku na gól. Bude se mu stejně dařit také v Baníku?

Tomáš Smola

Vytáhlý třicetiletý útočník připomínající svou vnější schránkou slavnějšího Jana Kollera se v české nejvyšší soutěži objevil poprvé až v minulém ročníku. To totiž jeho milovaná Opava senzačně postoupila mezi elitu a následně se mezi ní také udržela. Smola měl na tomto úspěchu lví podíl, svými devíti brankami a čtyřmi přihrávkami táhl Slezan za lepšími výsledky. Nyní je ovšem toto dlouholeté spojení u konce. Střelce totiž Opavě „přebral“ Baník Ostrava, což je ve východní části naší republiky považováno jako přestup ze Sparty do Slavie – neodpouští se!

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články