Baník opět loví na Slovensku. Rád by získal mládežnického reprezentanta

Ostravský Baník po úspěšném letním přestupu Ladislava Almásiho opět loví na Slovensku. Podle tamních médií se zajímá o oporu reprezentační jednadvacítky.

i Zdroj fotografie: MFK Zemplín
                   

Letní nákup ostravského Baníku na Slovensku v podobě přestupu kanonýra Ladislava Almásiho z Ružomberoku může mít své pokračování. Slezský klub se totiž podle slovenského deníku Šport opět zaměřuje právě na tamní nejvyšší soutěž, kde si vyhlédnul také další ofenzivní posilu. Tou by se mohl stát jednadvacetiletý útočník Matej Trusa, který v aktuálním ročníku obléká dres Zemplínu Michalovce.
Slovenský reprezentant do jednadvaceti let nastřílel na podzim v lize šest branek a patří k nejžhavějšímu přestupovému zboží. Zájem o něj mají jak kluby z Polska, tak slovenská špička nebo právě ostravský Baník. „Evidujeme něco okolo něj, ale zatím neoficiálně. Žádnou nabídku klub nedostal,“ prohlásil majitel klubu Ján Sabol, který zároveň konkretizoval. „Jde o Baník Ostrava,“ prohlásil.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zájem v uplynulých dnech potvrdil také hráčům agent Roman Vojtek ze společnosti Stars & Friends, která hráče zastupuje. „Aktuálně žádnou oficiální nabídku na Mateje Trusu neevidujeme, ale víme, že vícero klubů projevilo zájem o jeho služby. Je možné, že v krátkém čase se situace změní a na stole se objeví konkrétní nabídka. Předpokládáme, že to bude ze zahraničí, ale jak opakuji stále se tak nestalo,“ prohlásil pro deník Šport.

Slíbil mi 16 gólů, dodává kouč

Děláme vše proto, abychom jej ještě do jara udrželi,“ prohlásil trenér Zemplína Miroslav Nemec. „Osobně si myslím, že ještě potřebuje půlrok, aby se posunul díle. Ještě nevstřelil takový počet branek, který mi slíbil na začátku sezóny,“ dodává s úsměvem. „Slíbil, že jich dá šestnáct, takže má ještě co dělat. Ale dát tolik branek je v jeho možnostech a já mu věřím,“ dodal Nemec.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Má rychlé nohy, sílu v osobních soubojích, správnou mentalitu, techniku a dovednosti. Góly dává všemi způsoby, většinou hlavou,“ zhodnocuje jeho podzim Šport a dodává, že je aktuálně hráčem s vůbec nejvyšším potenciálem na Slovensku. Odchovanec michalovského fotbalu zatím za Zemplín nastoupil k 69 utkáním, ve kterých zaznamenal 17 branek a na dalších 6 přihrál. Za slovenskou jednadvacítku nasázel celkem šest branek a oslavil i hattrick proti Maltě.

Zdroj: MFK Zemplín, Šport, Šport, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky