Baník od nové sezóny posílí bývalý hráč Chelsea

Foto: sport.aktuality.sk

Baník Ostrava se v letošní sezóně po dlouholeté pauze konečně dokázal vrátit mezi elitní české fotbalové kluby a stále má dokonce šanci, že se po znovu podívá do Evropy. Právě proto se vedení klubu už v těchto dnech snaží přivádět nové a kvalitní hráče, kteří by dokázali zahraničním soupeřům konkurovat. Dosud posledním úlovkem ostravského celku je odchovanec londýnské Chelsea, který v rámci tohoto ročníku působil v Sigmě Olomouc. Řeč je o Milanu Lalkovičovi, který posílí záložní řady. S jakými statistikami a pověstí do působiště Milana Baroše přichází?

Fotbalista se zkušeností z nižších zahraničních soutěží

Šestadvacetiletý Lalkovič je jedním ze slovenských talentů, kteří už v útlém věku odešli dělat kariéru do jednoho ze zahraničních velkoklubů. Během působení v Košicích si jej vyhlédla londýnská Chelsea, kam také v roce 2010 zamířil na zkoušku. Bohužel ovšem dopadl podobně jako český stoper Tomáš Kalas, který se od té doby pohybuje pouze po hostováních v nižších soutěžích.

Ani Lalkovič se v nabytém kádru Blues nedokázal prosadit. Vyzkoušel si třetí nejvyšší anglickou soutěž, kde hájil barvy Doncaster Rovers FC, poté se mihl nizozemském ADO Den Haagu, portugalské Vitórii SC, Mladé Boleslavi, Portsmouthu, Ross County FC a anglickém Wallsall FC taktéž ze třetí ligy. V posledním zmíněném klubu zanechal dosud největší stopu, dohromady za něj nastoupil do 78 zápasů.

Časté cestování mezi kluby pokračuje i v české lize

Když Milan Lalkovič své sny a plány o prosazení do A-týmu Chelsea definitivně vzdal, rozhodl se posílit Sigmu Olomouc, která hraje nejvyšší českou fotbalovou ligu. Mezi olomoucké přicházel jako volný hráč, takže do něj vedení klubu nemuselo investovat zhola nic. Ani město syrečků se mu ovšem nestalo osudným. Naskočil do 17 zápasů, v nichž dokázal třikrát skórovat, ale podle dostupných informací příliš nezapadl do koncepce týmu a trenér Jílek v něj také dále nevkládal zrovna vysoké naděje. Dle jeho slov se dá totiž velice špatně kočírovat fotbalistův temperament.

Lalkovič se díky všem těmto skutečnostem bude muset opět stěhovat, nicméně v tomto případě to svým současným zaměstnavatelům určitě nebude mít za zlé. Díky zájmu Ostravy má totiž naději, že by se v příští sezóně mohl blýsknout na mezinárodní úrovni, protože naděje Baníku na účast v evropských pohárech stále žijí. Dříve nadějný záložník určitě věří, že dokáže nastartovat kariéru a svým výkony na sebe upoutá pozornost zahraničních klubů, kde by se stále rád prosadil.

Podaří se mládežnickému reprezentantovi Slovenska naplno využít potenciál, který v něm podle mnohých odborníků stále dřímá? Na to si budeme muset počkat. Jisté je, že do toho dá skutečně všechno.

Foto: sport.aktuality.sk