Baník nedokázal využít dlouhou přesilovku a ztratil body v Liberci. Naštvaný Vrba kritizoval ofenzivu

Trápení ostravského Baníku pokračuje. Slezané nedokázali využít více než padesátiminutovou početní převahu a z Liberce si odvážejí pouze bod.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Osm měsíců čeká ostravský Baník na vítězství ve venkovním prostředí. Ideálním soupeřem měl být právě Slovan Liberec, který z posledních tří domácích zápasů získal pouhý bod. Jenže úvod utkání jednoznačně patřil svěřencům trenéra Pavla Hoftycha, kteří si vytvořili hned dvě velké šance. Nejprve nedokázal Jana Laštůvku překonat Mick Van Buren, posléze na brankáři Baníku ztroskotal také pokud Dominika Preislera.

Ve 39. minutě pak domácí kapitán Theodor Gebre Selassie přišlápnul kotník Srdjana Plavšiće a po zásahu videorozhodčího zamířil do sprch. Dlouhou přesilovku přesto Baník nedokázal využít, jedinou výraznější šanci z kopačky Ladislava Almásiho dokázal domácí brankář Oliver Vliegen zlikvidovat. Naopak v závěru hrozili domácí. Šance Christiana Frýdka a Micka Van Burena však mezi tři tyče nezamířili, a tak si oba celky po bezbrankové remíze rozdělí bod.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Podle trenéra Liberce Luboše Kozla je i přes oslabení výsledek ztrátou zejména pro domácí. „Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli. Myslím si, že jsme dneska podali velmi dobrý výkon. Od první minuty jsme byli aktivní a hráli jsme dobře. Jediné, co nám chybělo bylo dát gól. Mick měl velkou šance, poté jsme některé situace neřešili úplně dobře v tom finále,“ uvedl na tiskové konferenci s tím, že hráči Slovanu si i ve druhé půli vytvořili větší tlak než hostující Baník.

Vrba: Výhru jsme si nezasloužili

Myslím si, že i ve druhé půli jsme měli největší šance my. I v deseti jsme hráli v závěru velmi dobře. Myslím si, že jsme si to dneska zasloužili. Bohužel gól jsme nedali. S pokorou bod bereme. Ale jak říkám, jsem trochu zklamaný, rozpolcený, že přes ten dobrý výkon jsme nezískali tři body,“ doplnil Kozel. Výkon Liberce ocenil také jeho protějšek Pavel Vrba, podle něhož si hosté nezasloužili ukončit dlouhou sérii bez venkovního vítězství.

Samozřejmě, že když hrajete proti deseti lidem a nezískáte bod, tak je to málo. My jsme ale nepředvedli výkon, abychom si výhru zasloužili,“ zdůraznil Vrba podle něhož se hráči Baníku trápili především v předfinální fázi. „Měla být jednoznačně lepší mezihra, více přihrávek do velkého vápna. Měli jsme dva vysoké hráče, a kromě jedné šance jsme si výraznější příležitost nevytvořili. Výsledek odpovídá zápasu celkově, co se týká naší strany,“ zakončil.

Bude Baník bojovat o záchranu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články