Baník našel náhradu za Plavšiće. Do Ostravy míří křídelník

Ostravský Baník splnil jeden ze svých letních přestupových cílů. Kdo nahradí na postu levého křídla Srdjana Plavšiće, který Slezany v uplynulé ročníku táhnul?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

21 odehraných utkání, tři branky a čtyři asistence. Ač čísla srbského křídelníka Srdjana Plavšiće v Baníku Ostrava nevyznívala příliš působivě, jeho vliv na hru Slezanů byl obrovský. Sedmadvacetiletý exsparťan patřil mezi nejvýraznější tahouny mužstva a výrazně se podepsal pod úspěch v záchranářských bojích. Po konci ročního hostování však zamířil zpět do pražské Slavie a jeho návrat do Ostravy je vzhledem k vysoce nadstandardnímu platu nepravděpodobný.

Baník proto musel hledat na levou stranu zálohy alternativu, která by dokázala Plavšićovy výkony nahradit. Tou by v nadcházejících měsících měl být další kmenový hráč Slavie Ewerton, který podepsal v Ostravě roční smlouvu s možnou opcí na trvalý přestup. „Věříme, že je to hráč, kterým nám svými ofenzivními schopnosti může velmi pomoct. Zná soutěž i prostředí, fotbalově je dokonale prověřený několikaletým působením v naší lize,“ prohlásil na jeho adresu sportovní šéf klubu Luděk Mikloško.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Tím, že je v Evropě už sedm let, ho ani nepovažuji za klasického cizince, neměl by mít žádný problém s aklimatizací,“ uvedl s odkazem na jeho předchozí působení v tuzemské nejvyšší soutěži, kde započne pátou sezónu. Mikloško zároveň uvedl, že Slavia si v případě Brazilcovy zlepšené formy může Ewertona do konce roku za finanční kompenzaci stáhnout zpět do svého kádru. „Stran opce bylo jednání nejkomplikovanější a nejtvrdší,“ nezastíral.

Mikloško: Hostování bez opce by bylo nekoncepční

Ale jsme toho názoru, že v současné situaci by pro nás nebylo příliš koncepční přivádět takového hráče na hostování bez opce. Chtěli jsme mít jistotu, že pokud se mu u nás bude dařit a dostane se do své formy, budeme mít možnost ho za předem daných podmínek získat na přestup,“ dodal šéf ostravského celku. Ewerton dosud odehrál v české nejvyšší soutěži 80 utkání, v nichž zaznamenal 16 branek a 8 asistencí.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Do pražské Slavie přišel před rokem z Mladé Boleslavi za zhruba 25 milionů korun, přesto se neprosadil. Trápila ho zranění i úpadek formy a zasáhnul jen do čtrnácti ligových zápasů. V nich nasázel dvě branky a u jedné asistoval. Pro Baník jde o druhou oficiální posilu po Abdullahi Tankovi z Varnsdorfu. Se Slezany trénuje také Filip Kubala z Hradce Králové a Filip Blažek ze slovenské Skalice. Blízko je také získání dvou kmenových hráčů Slavie Jakuba Markoviče a Tomáše Riga. Jednání však stále probíhají.

Dokáže Ewerton nahradit Srdjana Plavšiće?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články