Baník na lovu! Vyhlédnul si posilu za 20 milionů korun

Ostravský Baník bude chtít v zimním přestupovém období posilovat. Trenér Pavel Hapal si vyhlédnul posilu za miliony. Koho chce do mužstva zlákat?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Šesté místo, osmnáct bodů a čtvrtá nejlepší ligová ofenziva. Ostravský Baník se v posledních týdnech výrazně zvedá a z posledních pěti utkání vyválčil jedenáct bodů. Ve Slezsku se tak opět začínají skloňovat evropské poháry, které jsou dlouhodobým cílem tradičního celku. K nim by mělo pomoci jak udržení současných opor Baníku v podobě Abdullahiho Tanka, Tomáše Riga či Jiřího Bouly, tak zimní nákupy.

Baník totiž bude chtít i v zimě pokračovat v přestavbě kádru. Trápí jej zejména levá strana obrany, kde Slezané oproti konkurentům výrazně ztrácí. Ani jedna z letních posil na tuto pozici totiž zatím ani zdaleka nezáří: Patrick Kpozo často chybuje, ztrácí míče a trenér Pavel Hapal není spokojený ani s jeho ofenzivním přínosem. Matej Madleňák zkušeného stratéga zatím nezaujal, marně čeká na výraznější šanci a nastupuje spíše za třetiligový B-tým.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Ve hře je proto příchod hráče právě na levou stranu obranné čtveřice. Vedení Baníku zaujal zejména čtyřiadvacetiletý obránce či záložník Ondřej Zmrzlý, který na startu nového ročníku září. Odchovanec olomoucké Sigmy zatím v aktuální sezóně nevynechal ani minutu a zlepšuje se každým zápasem. V jedenácti zápasech vstřelil tři branky, u tří asistoval a naposledy si na hřišti Mladé Boleslavi připsal 1+1.

Druhého Fleišmana zatím Olomouc nechce pustit

Bývalý mládežnický reprezentant, který má na svém kontě jeden start za seniorský národní tým, by navíc mohl do Hapalova schématu dokonale zapadnout. Zmrzlý se totiž nebojí ofenzivních výpadů, přesto sází také na důraz a zarputilost. Připomíná tak zkušeného Jiřího Fleišmana, který na obdobné pozici strávil v Ostravě pět ročníků. Podle informací serveru infotbal.cz již mezi Sigmou a Baníkem proběhly první kontakty.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Baník měl o talentovaného beka zájem již v létě, kluby se však nakonec nedohodly na finančních podmínkách. Sportovní ředitel Ladislav Minář totiž údajně o odchodu jednoho z klíčových hráčů ke konkurentovi nechtěl slyšet. Zmrzlý proto upřednostnil prodloužení smlouvy a Sigmě se upsal až do léta 2025. Nyní je podle dobře informovaného zdroje infotbal.cz situace totožná. „Kluby jsou znovu v kontaktu, ale Sigma ho nejspíš nepustí,“ cituje server.

Baník bude muset zaplatit vysokou částku

Slezané by tak museli přijít s konkurenceschopnou nabídkou. Hodnota mladého hráče se podle serveru Transfermarkt pohybuje okolo 700 tisíc euro, tedy zhruba na hranici 20 milionů korun. Pokud by však Baník chtěl již v létě uspět, musel by nabídnout Olomouci až o třetinu vyšší částku. Je tak velkým otazníkem, zda Zmrzlý nakonec do Ostravy skutečně zamíří. Zájem o něj totiž mají také kluby z nizozemské Eredivisie a polské Ekstraklasy.

Měl by Baník získat Ondřeje Zmrzlého?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články