Baník má výborné fanoušky. Líbí se mi i Ostrava, přiznává nová posila slezského celku

Ostravský Baník formálně dotáhnul příchod další zimní posily. První tréninkovou jednotku na Bazalech za sebou má nigerijský záložník Ubong Ekpai, který je v Baníku na půlročním hostování s opcí.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Pro šestadvacetiletého Ekpaie jde přitom o již šestý český klub v kariéře. Rodák z nigerijského města Uyo se poprvé ocitl v tuzemské nejvyšší soutěži v létě 2016, kdy hostoval ve Slovanu Liberec. Poté strávil úspěšný rok v barvách Zlína, za který nasázel sedm branek a zaujal vedení plzeňské Viktorie. Ta jej po sezóně odkoupila, ve Štruncových sadech se však Ekpai trápil a hned dvakrát zamířil na hostování do českobudějovického Dynama.

Letos v létě se po konci smlouvy v Plzni stal volným hráčem a do svých řad jej získala pražská Slavia. Za tu v letošním ročníku odehrál dvaadvacet utkání včetně šesti startů v základní skupině Evropské konferenční ligy. Právě poháry jsou pro rychlonohého křídelníka cílem také nyní. „Baník má dobrý tým a byl bych rád, kdyby se kvalifikoval do evropských pohárů,“ prohlásil v rozhovoru na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jsem šťastný, že jsem v Baníku, stejně jako jsem byl šťastný, když jsem byl ve Slavii. Baník má výborné fanoušky a líbí se mi i Ostrava jako město,“ doplňuje. „Už jsem se sem byl dvakrát v minulosti na výletě podívat. Ale když jsem začal hrát v Česku, byl Baník místem, kde jsem si přál hrát hlavně kvůli těm výborným fanouškům,“ dodává hráč, který bude v podzimní části oblékat dres s číslem padesát.

Baník má nejlepší fanoušky v Česku, prohlásil

Neobvyklou číslovku na zádech si vybral z rodinných důvodů. „Protože moje máma bude mít příští týden padesát let. Je to můj dárek pro ni,“ uvedl. Nejvíce se těší na proslulé ostravské fanoušky, které zatím zažil jen jako soupeř. „Na ty si pamatuju velmi dobře. Baník má skvělé fanoušky, nejlepší v Česku. Když jsou v hledišti, chceš jim ukázat to nejlepší, co umíš. Protože cítíš, jak milují fotbal,“ zakončil.

Pro Baník tak jde o již šestou posilu v tomto přestupovém okně. Již dříve do Ostravy dorazili na půlroční hostování s opcí běloruský reprezentant Arťom Konsevoj z Ruchu a Šimon Falta z Viktorie Plzeň. K celku se připojil také čtyřiadvacetiletý stoper Martin Chlumecký, který na podzim oblékal dres Teplic.

Kmenovým hráčem Slezanů se stal po krátkém návratu na pražskou Letnou i čtyřiadvacetiletý stoper David Lischka. Baník zároveň získal také dvacetiletého stopera Karla Pojezného, ten však bude na podzim hostovat v Pardubicích.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články