Baník lovil v Edenu. Do Ostravy míří dvojice hráčů pražské Slavie

Ostravský Baník hlásí před nadcházejícím ročníkem příchod dvou nových posil. Slezané si vyhlédli dva kmenové hráče pražské Slavie.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Dvanáctý celek uplynulého ročníku základní části české nejvyšší soutěže hlásí další posílení. Do Ostravy již před časem zamířil útočník Varnsdorfu Abdullahi Tanko, obránce Skalice Filip Blažek, bek Šeriffu Tiraspol Patrick Kponzo. Baník před časem získal na hostování s opcí brazilského křídelníka Ewertona, který je kmenovým hráčem pražské Slavie. Nyní hlásí vedení ostravského klubu další dva přesuny na trase Eden – Bazaly.

Modrobílý dres bude v nadcházejícím ročníku oblékat střední záložník Tomáš Rigo. Člen slovenské reprezentace do jednadvaceti let podepsal po přestupu z pražské Slavie v Ostravě tříletou smlouvu s opcí na další dva ročníky.  „Vidíme v něm velkou perspektivu. I proto jsme do jednání se Slavii vstoupili, i když nám bylo jasné, že to nebude jednoduché, protože v Edenu měl smlouvu ještě na dva roky. Věříme, že si u nás rychle zvykne,“ komentoval přesun šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Baník se podle něj pokusí najít výkonnostní strop dvacetileté naděje. „Určitě to není tak, že by měl okamžitě táhnout áčko, ale jak jsem dříve předeslal, je to jeden z těch hráčů, které u nás systematickou prací chceme dostat na jejich výkonnostní strop a postupně zabudovat do základní sestavy. Má potenciál na to, aby to zvládl a prosadil se,“ uvedl na stránkách klubu na adresu hráče, který uplynulé dva ročníky strávil na hostování ve druholigové Vlašimi.

Markovič: Baník je silný klub

Sám Rigo přiznává, že na působení v Baníku se těší. „Mám z toho skvělé pocity. Po dlouhých jednáních se to konečně dotáhlo a já jsem v Baníku. Věřím, že mu pomůžu, aby hned ta nová sezona byla lepší než ta minulá,“ prohlásil. Ostravský dres oblékne také další z někdejších kmenových hráčů pražské Slavie Jakub Markovič. Jednadvacetiletý brankář podepsal s klubem čtyřletý kontrakt s opcí.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Baník vnímám jako silný klub a dobrou značku se skvělými fanoušky. Těším se na spolupráci,“ uvedl bývalý gólman Vlašimi či Pardubic. Právě za východočechy v uplynulém ročníku sbíral zkušenosti, celkem za ně nastoupil k osmnácti utkáním. „Věříme, že dokážeme jeho potenciál a talent ještě dále rozvinout ve prospěch Baníku. Je to další z hráčů s velikou perspektivou,“ zdůraznil Mikloško na adresu mladého brankáře. Ten bude v příští sezóně bojovat o svou pozici s Jiřím Letáčkem a Martinem Hrubým.

Kádr Slezanů však nadále není uzavřený a dá se očekávat, že další posily stále mohou v nadcházejících týdnech dorazit. V jednání je dosud příchod dvaadvacetiletého útočníka Davida Faidara ze slovenského Tatranu Liptovský Mikuláš, který je v Ostravě na zkoušku. Oficiálně dosud nebyl potvrzen ani příchod ofenzivního záložníka Hradce Králové Filipa Kubaly.

Bude Baník Ostrava v příštím ročníku bojovat o pohárové příčky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články