Baník hlásí příchod dvou výrazných posil. Měl jsem i nabídky ze zahraničí, přiznává řízný stoper

Ostravský Baník hned v prvních dnech lednového přestupového okna hlásí příchod výrazných posil do obrany a středu pole.

i Zdroj fotografie: FK Dukla Praha
                   

Slezský klub na podzim obsadil pátou příčku s desetibodovým náskokem na šestou Mladou Boleslav, přesto bylo jasné, že míří výše. Proto není divu, že hned v prvních dnech tohoto přestupového okna ostravský Baník získal na půlroční hostování s opcí osmadvacetiletého středopolaře Šimona Faltu, který je kmenovým hráčem plzeňské Viktorie. Odchovanec olomouckého fotbalu, který v lize nastoupil ke 173 utkáním tak vyztuží střed pole.

Může hrát krajního beka, ale i na kraji nebo uprostřed zálohy. Je to už zkušený hráč v dobrém fotbalovém věku a bereme to jako zkvalitnění kádru,“ prohlásil k příchodu sportovní ředitel Alois Grussmann. „Těším se na novou spolupráci a na výborné fanoušky, kteří tady jsou. Zájem Baníku mě potěšil a během toho půlroku se pokusím zaujmout a udělat vše pro to, abych se hostování změnilo v přestup,“ dodal pro klubový web sám Falta.

Ostravský kouč Ondřej Smetana s vedením však museli reagovat i na nečekanou ztrátu na pozici středního obránce. Pražská Sparta si totiž překvapivě stáhla zpět do svých řad stopera Davida Lischku, který byl v moravskoslezské metropoli na hostování s opcí. Baník, který na této pozici nemá příliš alternativ, tak byl nucen rychle získat schopného stopera. Tím je Martin Chlumecký, který působil ve Slovanu Liberec, Dukle i Teplicích.

Konec v Teplicích? Problémy se smlouvou, tvrdí

Od poloviny prosince však byl volným hráčem. „Byl tam problém ohledně mé smlouvy. Něco jsem v ní měl zakotveno a vedení Teplic chtělo to něco ze smlouvy vyjmout. Na tom jsme se ale nedomluvili, takže jsme se dohodli, že bude lepší smlouvu vzájemně ukončit. A to mi pomohlo k angažmá v Baníku,“ prohlásil Chlumecký, který podepsal v Ostravě víceletou smlouvu.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Toho jsme využili a v situaci, kdy s námi aktuálně nepokračuje David Lischka jsme se s Martinem dohodli na přestupu do Baníku. Je to levonohý hráč, který umí podat kvalitní výkony na místě stopera, krajního obránce i na jiných postech. A vzhledem ke svému věku je i perspektivní. Já věřím, že se mu u nás bude dařit,“ uvedl Grussmann.

Sám čtyřiadvacetiletý stoper se na působení v Ostravě těší. „Když přišla nabídka jít do Baníku, nebylo o čem přemýšlet,“ uvedl Chlumecký s tím, že se rozhodoval mezi řadou nabídek. „Některé byly ze zahraničí, něco z české ligy. Ale Baník je jedním z největších českých klubů, takže jsem se rozhodl velice rychle,“ míní obránce, který v nejvyšší soutěži odehrál 27 utkání a naposledy nastupoval za Teplice.

Zdroj: FC Baník Ostrava, FC Baník Ostrava

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“