Baník hlásí příchod dvou výrazných posil. Měl jsem i nabídky ze zahraničí, přiznává řízný stoper - SportyŽivě

Baník hlásí příchod dvou výrazných posil. Měl jsem i nabídky ze zahraničí, přiznává řízný stoper

Ostravský Baník hned v prvních dnech lednového přestupového okna hlásí příchod výrazných posil do obrany a středu pole.

i Zdroj fotografie: FK Dukla Praha
                   

Slezský klub na podzim obsadil pátou příčku s desetibodovým náskokem na šestou Mladou Boleslav, přesto bylo jasné, že míří výše. Proto není divu, že hned v prvních dnech tohoto přestupového okna ostravský Baník získal na půlroční hostování s opcí osmadvacetiletého středopolaře Šimona Faltu, který je kmenovým hráčem plzeňské Viktorie. Odchovanec olomouckého fotbalu, který v lize nastoupil ke 173 utkáním tak vyztuží střed pole.
Může hrát krajního beka, ale i na kraji nebo uprostřed zálohy. Je to už zkušený hráč v dobrém fotbalovém věku a bereme to jako zkvalitnění kádru,“ prohlásil k příchodu sportovní ředitel Alois Grussmann. „Těším se na novou spolupráci a na výborné fanoušky, kteří tady jsou. Zájem Baníku mě potěšil a během toho půlroku se pokusím zaujmout a udělat vše pro to, abych se hostování změnilo v přestup,“ dodal pro klubový web sám Falta.

Ostravský kouč Ondřej Smetana s vedením však museli reagovat i na nečekanou ztrátu na pozici středního obránce. Pražská Sparta si totiž překvapivě stáhla zpět do svých řad stopera Davida Lischku, který byl v moravskoslezské metropoli na hostování s opcí. Baník, který na této pozici nemá příliš alternativ, tak byl nucen rychle získat schopného stopera. Tím je Martin Chlumecký, který působil ve Slovanu Liberec, Dukle i Teplicích.

Konec v Teplicích? Problémy se smlouvou, tvrdí

Od poloviny prosince však byl volným hráčem. „Byl tam problém ohledně mé smlouvy. Něco jsem v ní měl zakotveno a vedení Teplic chtělo to něco ze smlouvy vyjmout. Na tom jsme se ale nedomluvili, takže jsme se dohodli, že bude lepší smlouvu vzájemně ukončit. A to mi pomohlo k angažmá v Baníku,“ prohlásil Chlumecký, který podepsal v Ostravě víceletou smlouvu.


iZdroj fotografie: FK Teplice

Toho jsme využili a v situaci, kdy s námi aktuálně nepokračuje David Lischka jsme se s Martinem dohodli na přestupu do Baníku. Je to levonohý hráč, který umí podat kvalitní výkony na místě stopera, krajního obránce i na jiných postech. A vzhledem ke svému věku je i perspektivní. Já věřím, že se mu u nás bude dařit,“ uvedl Grussmann.

Sám čtyřiadvacetiletý stoper se na působení v Ostravě těší. „Když přišla nabídka jít do Baníku, nebylo o čem přemýšlet,“ uvedl Chlumecký s tím, že se rozhodoval mezi řadou nabídek. „Některé byly ze zahraničí, něco z české ligy. Ale Baník je jedním z největších českých klubů, takže jsem se rozhodl velice rychle,“ míní obránce, který v nejvyšší soutěži odehrál 27 utkání a naposledy nastupoval za Teplice.

Zdroj: FC Baník Ostrava, FC Baník Ostrava

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje