Baník hlásí novou zvučnou posilu na poslední chvíli. Do Ostravy míří bývalá opora mládežnické reprezentace

Ostravský Baník v den uzavření tuzemského přestupového okna posiluje. Do moravskoslezské metropole míří účastník loňského mistrovství Evropy do jednadvaceti let Dominik Janošek.

i Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz, CC BY-SA 4.0
                   

Aktuálně čtvrtý ligový celek z Ostravy hlásí další důležité posílení v boji o evropské poháry. Na Bazaly míří třiadvacetiletý záložník Dominik Janošek, který bude v Baníku na půlročním hostování s možnou opcí. Příchod mládežnického reprezentanta, který v dresu lvíčat nastoupil také na evropském šampionátu do jednadvaceti let, je podle sportovního ředitele klubu Aloisea Grussmana reakcí na současnou marodku Slezanů.

Trenér Baníku Ondřej Smetana totiž nemá vinou zranění k dispozici hned dva hráče do středu pole – Daniela Tetoura a Lukáše Budínského. „Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí na to nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál,“ uvedl pro klubový web Grussmann.

iZdroj fotografie: FC Viktorie Plzeň

Podle hráčova agenta Romana Brulíka měly o třiadvacetiletého záložníka zájem také zahraniční celky, Janošek však stál o působení v Ostravě. „Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy,“ uvedl Brulík. Sám Janošek přiznává, že před nabídkou ostravského klubu měl namířeno do Norska.

Je pro mě čest tu být, přiznává

Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ dodal Janošek. Podle generálního ředitele a majitele plzeňské Viktorie Adolfa Šádka dává přesun smysl i vzhledem k tomu, že Janošek na podzim nastoupil k pouhým 635 minutám. Na svůj premiérový start v novém kalendářním roce stále čeká.

V záložní řadě máme aktuálně opravdu velkou konkurenci a Dominikovo herní vytížení nebylo takové. Shodli jsme se, že hostování v Baníku Ostrava bude v tuto chvíli nejlepším možným řešením pro obě strany. Přeji mu, aby podával kvalitní výkony,“ uvedl na stránkách západočeského klubu Šádek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články