Baník hlásí další posílení. Za talent, o který stála i Sparta, zaplatil 10 milionů korun

Ostravský Baník hlásí již pátou zimní posilu. Do moravskoslezské metropole míří talentovaný člen reprezentační jednadvacítky.

i Zdroj fotografie: FC Vysočina Jihlava
                   

Svěřenci kouče Ondřeje Smetany mají za sebou úspěšný podzim, přesto aktuální pátá příčka nemůže být pro slezský klub konečnou. Baník touží po evropských pohárech, proto není divu, že sportovní vedení v čele s majitelem Václavem Brabcem hlásí příchod dalších finančně nákladných posil. Nyní se kmenovým hráčem ostravského celku stal jeden z největších tuzemských talentů.

Do slezského celku míří člen kádru mládežnické reprezentace do jednadvaceti let Karel Pojezný, který přichází z druholigové Jihlavy. Podle informací serveru SportyŽivě.cz zaplatí Baník za příchod dvacetiletého obránce částku okolo 10 milionů korun bez bonusů. Odchovanec jihlavského fotbalu podepsal v Ostravě smlouvu na čtyři a půl roku, obratem však zamířil na hostování.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Vzhledem k přetlaku obránců v kádru trenéra Ondřeje Smetany totiž Pojezný stráví jaro na hostování v aktuálně třináctých Pardubicích, které bojují o holé udržení mezi elitou. Podle sportovního ředitele ostravského klubu Aloise Grussmanna bude na východě Čech sbírat potřebné prvoligové zkušenosti, aby mohl v nadcházející sezóně pomáhat obraně Baníku. „Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji,“ míní.

Baník si vybral navzdory jiným nabídkám

Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune,“ doufá Grussmann, který zároveň pro klubový web prozradil, že dvacetiletý stoper si působení v moravskoslezské metropoli vybral navzdory jiným nabídkám. Podle informací Jihlavského deníku o Pojezného stála v zimě také pražská Sparta.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ doplnil na adresu levonohého středního obránce Grussmann. Dvacetiletý hráč se tak ihned připojí k pardubickému celku, který míří na zimní soustředění do Španělska.

Pro Baník tak jde o již pátou posilu v tomto přestupovém okně. Již dříve do Ostravy dorazili na půlroční hostování s opcí běloruský reprezentant Arťom Konsevoj z tamního Ruchu a Šimon Falta z Viktorie Plzeň. K celku se připojil také čtyřiadvacetiletý stoper Martin Chlumecký, který na podzim oblékal dres Teplic. Kmenovým hráčem Slezanů se stal po krátkém návratu na pražskou Letnou i čtyřiadvacetiletý stoper David Lischka.  

Zdroj: FC Baník Ostrava, Jihlavský deník, SportyŽivě

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články