Baník čeká smrtící los, během dvou týdnů odehraje pět zápasů. Volných termínů bylo do března dost, smutní Kozel

                   

Ostravský Baník se připravuje náročný start do nové sezóny. Slezský klub, který v posledních šesti ligových kolech neprohrál a aktuálně okupuje sedmou příčku tabulky, se v průběhu dvou týdnů utká hned s pěti soupeři. Mimo pravidelná kola jej totiž čekají i dohrávky zápasů se Slováckem a Slovanem Liberec, které musely být vinou koronaviru odloženy.

„Řeknu na rovinu, že radost nám to úplně neudělalo,“ uvedl pro fcb.cz ostravský kouč Luboš Kozel. Jeho sveřence v listopadu zasáhla epidemie koronaviru a hygienická stanice se rozhodla uvalit na celý klub karanténu. Baník tak přišel o duely proti Slovácku a Slovanu Liberec, které bude muset dohrávat v lednových termínech. Ostravu navíc čeká i pražská Sparta, Viktoria Plzeň nebo nevyspytatelný Zlín.

i(zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

„Myslíme si, že volných termínů je do března ještě asi sedm nebo osm. Tam by se to taky dalo sehrát a myslím, že nebylo úplně nutné hrát to v tomto období za lednového počasí. Budeme hrát čtyřikrát doma, takže hřiště dostane taky zabrat. A i pro to mužstvo je to po pauze na úvod velice náročný program,“ pokračuje pro fcb.cz Kozel.

Baník má za sebou podzim dvou tváří. V prvních šesti kolech dokázal porazit jen nováčka z Pardubic a spekulovalo se i o odchodu kouče Luboše Kozla. Po čtyřgólové kanonádě v Příbrami se však mužstvo nese na vítězné vlně a mimo olomouckou Sigmu dokázalo v dalších kolech vždy zvítězit. Přesto je otázkou, jak Ostravští náročnou lednovou konfrontaci s týmy ze spičky tabulky zvládnou.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Ten začátek je brutální, protože v období od 17. ledna do konce ledna odehrajeme pět zápasů. To není jednoduchý start, ale musíme se s tím vyrovnat,“ dodává pro fcb.cz Luboš Kozel, který před několika dny oslavil rok na lavičce slezského klubu. Ten navíc může přivítat i posily. Po odchodu Milana Lalkoviče a Milana Jiráska je na zkoušce gambijský pravý bek Muhammed Sanneh, hrající v estonském Paide Linnameeskond.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství