Ba Loua to v Plzni nebude mít jednoduché

Zdroj fotografie: Levuvuzela.net

FC Viktoria Plzeň oznámila bezprostředně před obnovenou premiérou po koronavirové pauze další výraznou posilu. Na západ Čech míří třiadvacetiletý krajní záložník Adriel D’Avila Ba Loua, který donedávna působil v Karviné. Ačkoli se jedná o velký fotbalový talent, už teď je jasné, že na nové adrese to nebude mít vůbec jednoduché. Klub má totiž na jeho postu silný přetlak a není jisté, jestli všichni hráči přežijí letní pauzu. Komu rodák z Pobřeží Slonoviny aktuálně konkuruje? Na to jsme se podívali v následujících řádcích.

Jan Kopic, Jan Kovařík a Joel Kayamba

Nejprve začneme hráči, jejichž pozice v barvách plzeňské Viktorie byla až doposud poměrně silná. Prvním pánem na holení je devětadvacetiletý Jan Kopic, jenž je po odchodu Michaela Krmenčíka do belgických Brugg nejlepším střelcem celého západočeského týmu. Pavel Vrba na jeho jméně hodně stavěl, pod Adriánem Guľou si zatím na nedostatek prostoru taktéž nemohl stěžovat. Otázkou ovšem zůstává, jestli se s příchodem Adriela Ba Loua něco mění. Je totiž známo, že slovenský trenér rád sází na mladé fotbalisty a mezi ně už Kopic bohužel nepatří. Pokud však v létě přijde na řadu velký přetřesk, měl by to pravděpodobně ustát.

Podobně na tom asi bude i jednatřicetiletý Jan Kovařík, který se pod novým vedení dostává do hry ještě více než předtím. Důvěru kouči oplatil dvěma brankami a stejným počtem asistencí, které navíc korunoval parádními výkony. Jeho obrovskou výhodou je univerzálnost, je totiž schopen zaskočit za své spoluhráče prakticky na jakékoli pozici.

Pak je tu ještě osmadvacetiletý Joel Kayamba, od kterého se po návratu z listiny zdravotně nezpůsobilých přeci jenom čekalo mnohem více. I tak ovšem letos nějaké ty body do osobních statistik přidal a pokud dostane příležitost zabojovat o sestavu, určitě se jí dokáže zhostit se ctí. Pozici ovšem na rozdíl od dvou výše zmíněných hráčů nemá jistou, pokračování v Plzni si bude muset zasloužit na trávníku.

Ubong Ekpai a Ondřej Mihálik to mají hodně nakloněné

Zdroj fotografie: nigeriasoccernet.com

Nyní se dostáváme k hráčům, kteří přetlak na pozici krajního záložníka s velkou pravděpodobností odnesou. V prvé řadě se jedná o čtyřiadvacetiletého rodáka z Nigerie Ubonga Ekpaie, který během předchozího angažmá ve Zlíně pálil ostrými, ale po přestupu jakoby ztratil střelecké kopačky. V minulé sezóně dostal příležitost nastoupit pouze do dvanácti soutěžních zápasů, na podzim dokonce hostoval v Českých Budějovicích. Obě strany si zřejmě budou muset přiznat, že toto spojení se zkrátka příliš nepovedlo.

Pak tu máme ještě třiadvacetiletého Ondřeje Mihálika, který by do koncepce Adriána Guľy perfektně zapadal. Patří totiž mezi mladé a talentované, navíc si dokáže role útočníka dokáže poradit i na kraji zálohy. Za Baumit Jablonec byl během jednoho ročníku nastřílet klidně i sedm branek, jenže ve viktoriánském dresu prostor jednoduše nedostává. Na jaře se ani jednou neobjevil v základní sestavě, což naznačuje, že s ním kouč nepočítá. Proto je společně s Ekpaiem hlavním adeptem na odstřel.