Astronomické platy hráčů anglického Liverpoolu

Foto: sport360.com

Všem našich čtenářům je určitě jasné, že platy hráčů působících ve slavné Premier League se s těmi na české fotbalové scéně nemohou rovnat. Pokud bychom zašli ještě dál a porovnali platy zahraničních hvězd s těmi svými, asi bychom ztratili veškerou chuť do práce a raději se dali na žebrotu, která je podobně výnosná. My to ale přeci jen riskneme a v tomto článku vám představíme čtveřici nejlépe placených hráčů v barvách anglického Liverpoolu. Varujeme vás, raději se předtím posaďte.

4. místo – Jordan Henderson

Devětadvacetiletý odchovanec Sunderlandu přestoupil na Anfield Road už v roce 2011 a nutno podotknout, že v začátcích mu nebylo úplně přáno. Podával totiž nevyrovnané výkony a kritické ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Mnozí se podivovali, proč právě za něj vedení utratilo bezmála dvacet milionů liber. Investice se však začala vyplácet hned o sezónu později. Tehdy se Jorda Henderson napevno usadil v základní sestavě a díky tomu si pak ostatně zahrál také na mistrovství světa.

Fanoušci Liverpoolu si anglického záložníka natolik oblíbili, že s radostí přijali fakt, když po Stevenu Gerardovi v roce 2015 převzal kapitánskou pásku. Jelikož v současné době neexistuje mnoho lepších záložníků, právem si Henderson vydělá 140 tisíc liber každý týden.

3. místo – Virgil van Dijk

Osmadvacetiletý obránce z Nizozemska naprosto uhranul světu, už když působil v barvách mateřského FC Groningenu. Po dvou velmi zdařilých sezónách se kolem talentovaného mladíka začala motat řada zahraničních klubů. S nabídkou tří milionů liber nakonec uspěl Celtic Glasgow, kde další dva roky (zřejmě van Dijkovo osudové číslo) stačily na to, aby fotbalistova cena čtyřnásobně vzrostla.

Cesta do slavné Premier League vedla skrze Southampton FC a dalších dvou roků (jak jinak) dokazování světu, že lepšího obránce na světě momentálně není. Liverpool onen talent vycítil jako první velkoklub ze všech a neváhal proto na opačnou stranu v roce 2017 poslat ohromných 75 milionů liber. Virgil van Dijk aktuálně pobírá královské peníze, konkrétně 180 tisíc liber týdně, a to se nezmění minimálně do roku 2023.

2. místo – Roberto Firmino

Brazilský záložník Roberto Firmino přicházel do Liverpoolu v roce 2015 jako hvězda německé bundesligy, kde hrával v barvách Hoffenheimu. Na své předchozí výkony dokonale navázal i v novém působišti, rychle se aklimatizoval a pro Jürgena Kloppa je momentálně prakticky nepostradatelný. Jeho skvělou práci reflektuje letošní bodový přínos. Nastřílel totiž už osm branek a dalších sedm připravil pro své spoluhráče. Pobírá 181 tisíc liber týdně a nikdo v Liverpoolu s tím nemá sebemenší problém. Nebýt jeho přínosu, klubu by se bezpochyby tolik nedařilo.

1. místo – Mohamed Salah

Kdo jiný by měl v Liverpoolu pobírat štědrých 200 tisíc liber týdně, než-li egyptský útočník Mohamed Salah. V premiérové sezóně na Britských ostrovech zaznamenal 32 branek a stal se nejlepším střelcem celé soutěže. V rámci minulého ročníku si sice lehce pohoršil, stále však platil za ligový nadprůměr. Letos má na kontě už čtrnáct přesných zásahů a dalších šest asistencí. V současnosti je možná největší hvězdou Premier League a zcela zaslouženě.

Foto: sport360.com